Wybory do Izby Rolniczej

„SENIOR NA DRODZE - PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE” Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2019 11:20, odsłon: 129

plakat senior na drodzeSzanowni Seniorzy z Powiatu Myślenickiego,

we wtorek 16 lipca 2019 r. od godz. 9.00 do 11.00 zapraszamy Państwa do Starostwa Powiatowego w Myślenicach (ul. M. Reja 13) na myślenicką odsłonę ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Spotkanie z Seniorami w myślenickim Starostwie obejmuje część wykładową (na Sali obrad Starostwa) + serwis rowerowy (namiot serwisowy na parkingu z tyłu budynku Starostwa). Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski.

Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach. Partnerem strategicznym akcji jest Policja.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.

Lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drogach w powiecie myślenickim oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Seniorzy, którzy przyjadą spotkanie w myślenickim Starostwie na rowerach, będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Serdecznie zapraszamy Seniorów z terenu powiatu myślenickiego na spotkanie edukacyjne „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”. Państwa udział przełoży się na podniesienie bezpieczeństwa Seniorów w naszym Powiecie!

Wszystkie szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie https://seniornadrodze.pl

Oprac.: Starostwo Powiatowe w Myślenicach – Wydział Promocji, Strategii i Funduszy Europejskich

plakat senior na drodze