Wakacje ze Świetlicą Środowiskową zostały zakończone Drukuj Email
wtorek, 30 lipca 2019 08:39, odsłon: 265

25Po trzech tygodniach zajęć 122 uczestników pożegnało akcję „Lato - 2019” zorganizowaną przez Świetlicę Środowiskową w Sułkowicach. Dzieci w formie wesołej zabawy otrzymały niezwykłą porcję wrażeń z elementami edukacji. Zajęcia odbywały się w miejscu zamieszkania i na wyjazdach. Półkolonią zostały objęte 4 miejscowości gminy, w Rudniku nie było zapotrzebowania na tego typu opiekę.

Każdy uczestnik znalazł w programie coś dla siebie. Każdy dzień obfitował w zajęcia ruchowe, możliwe dzięki dostępom do  szkolnych sal gimnastycznych, odbyła się kolonijna olimpiada sportowa, powodzeniem cieszyły się ping-pong, piłkarzyki, cymbergaj. Wykonano plakaty pt. „Kolory lata”, powstały wspaniałe ,,Cudaki - Dziwaki” nawiązujące do ochrony środowiska, były zajęcia z profilaktyki zakończone konkursem indywidualnym „Nie wchodź w to”. Dzień talentów ukazał zainteresowania i przeróżne możliwości dzieci. Uczestnicy dzięki zajęciom zorganizowanym przez  Gminną Bibliotekę Publiczną, Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic „Kowadło” oraz Sułkowickie Archiwum Cyfrowe zdobyli wiedzę o historii naszego miasta i spotkali się z jego Gospodarzem Panem Burmistrzem Arturem Grabczykiem.

Drugim rodzajem zajęć były wyjazdy. Uczestnicy odbyli trzy wycieczki autokarowe dłuższe i trzy wyjazdy na basen. Tegoroczne wycieczki poza funkcją rekreacyjną dostarczały ciekawej wiedzy historycznej i przyrodniczej. „Apilandia” – to jedyne w Polsce miejsce gdzie w profesjonalny sposób promuje się temat pszczół, ich ogromne znaczenie dla całego ekosystemu. „Borek” to ogromne Centrum Aktywnego Wypoczynku spełniające również funkcję edukacyjną. Zajęcia w przygodowym parku „Świat Skalnych Skał”, odbywały się w labiryncie pełnym niespodzianek. Ta trzygodzinna przygoda z edukatorem zakończyła się wspólnym grillowaniem. Z kolei „Ogród Doświadczeń” pokazał dzieciom, że tak naprawdę wszystko co nas otacza oparte jest na prawach fizyki.

Wyjazdy na basen były uzupełnieniem codziennych zajęć rekreacyjno - ruchowych i oczywiście jak zwykle cieszyły się ogromnym powodzeniem. Łącznie w wycieczkach udział wzięło 307 osób, a w wyjazdach na basen 270 osób.

Frekwencja na zajęciach była bardzo wysoka, co świadczy o tym, że dzieci dobrze się bawiły. Dziękujemy paniom wychowawczyniom, które przez te trzy tygodnie opiekowały się dziećmi zapewniając im dobrą zabawę i bezpieczeństwo.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć ukazujących naszą wakacyjną przygodę.

Kierownik wypoczynku

Bernadeta Żurek