Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji pożytku Publicznego „Kryształ Soli” 2019 Drukuj Email
środa, 07 sierpnia 2019 09:57, odsłon: 339

krysztal soli logoWzorem lat ubiegłych ogłoszony został konkurs na Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji pożytku Publicznego „Kryształ Soli” 2019

Głównym celem ustanowienia nagrody jest wzmacnianie wizerunku organizacji pozarządowych, promocja działań najlepszych organizacji, popularyzacja „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów. Nazwa Nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi” oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.

Organizacje pozarządowe sprawiają, że świat staje się lepszy i udowadniają, że działanie prospołeczne ma sens. Dzięki nagrodzie „Kryształy Soli” możemy docenić ich pracę, zaangażowanie i podziękować im za działalność na rzecz innych, a także pokazać ich codzienny wysiłek. Nagroda pozwala również wzmocnić wizerunek organizacji w świadomości mieszkańców. W tegorocznej edycji konkursu oceniana zostanie działalność organizacji w latach 2014 – 2018.

Każda organizacja, osoba fizyczna, osoba prawna, kościół, związek wyznaniowy czy organ administracji publicznej może zgłosić do nagrody organizację, która według nich zasługuje na tytuł najlepszej organizacji pozarządowej. W 2019 roku Kryształy Soli zostaną przyznane w kategoriach:

• Polityka Społeczna, Zdrowie oraz Działalność na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
  • Kultura, Dziedzictwo Narodowe, Tożsamość Regionalna
  • Edukacja, Nauka, Społeczeństwo Obywatelskie
  • Sport, Turystyka, Środowisko, Ekologia
  • Gospodarka i Zrównoważony Rozwój
  • Najlepszy Projekt Społeczny

Nowością w konkursie jest kategoria pn. Najlepszy Projekt Społeczny.  W tym roku organizatorzy pragną szczególnie docenić realizację najlepszych projektów społecznych, które wpłynęły pozytywnie na rozwój gospodarczy i społeczny oraz poprawę poziomu i jakości życia mieszkańców Małopolski, poprzez wprowadzenie nowej kategorii konkursu „Najlepszy Projekt Społeczny”.

Tegoroczną edycję konkursu „Kryształów Soli” wspiera po raz kolejny Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która jest Fundatorem nagrody Grand Prix Kryształy Soli 2019 w wysokości 5 000 zł.

Formularz konkursowy z dopiskiem:  Nagroda „Kryształy Soli”  należy składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, parter (nowy budynek) lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków w godzinach 8.00 do godz. 16.00 lub za pośrednictwem poczty na adres korespondencyjny: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kancelaria Zarządu, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków do dnia 30 września 2019 r.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin oraz wzór formularza zgłoszeniowego, dostępne są na stronie internetowej www.malopolska.pl/ngo oraz w Zespole Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, tel. 12 61 60 121, 12 61 60 982.

Źródło: UMWM