Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Gminna reprezentacja na Dożynkach Powiatowych w Tenczynie Drukuj Email
środa, 04 września 2019 09:27, odsłon: 940

15Stowarzyszenie Gospodyń „Cis” z Harbutowic oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Wolski reprezentowali Gminę Sułkowice na Dożynkach Powiatowych, które w tym roku odbyły się w Tenczynie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie, gdzie wspólnie podziękowano za tegoroczne zbiory.

Po mszy, dożynkowy korowód, któremu przewodziły: Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna i Orkiestra Dęta OSP ze Skomielnej Białej przemaszerował na teren kompleksu sportowego LKS Topór w Tenczynie, gdzie Starosta Myślenicki i Wójt Gminy Lubień dokonali oficjalnego otwarcia Dożynek Powiatowych. Jednym z najważniejszych punktów programu była tradycyjna prezentacja grup wieńcowych w Powiatowym Konkursie Wieńca Dożynkowego.

Na zakończenie starosta Józef Tomal zaprosił wszystkich na przyszły rok do Gminy Wiśniowa, której Zarząd Powiatu Myślenickiego postanowił powierzyć organizację XXII Dożynek Powiatowych w 2020 roku. Wójt Kazimierz Szczepaniec uroczyście przekazał - na ręce Wójta Gminy Bogumiła Pawlaka symboliczną rzeźbę "Parę Kliszczaków.

 

fot. Józef Gielata