XII Jarmark Sułkowicka Jesień Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 11:39, odsłon: 754

miniaturka do artykułu-słonecznikiXII Jarmark Sułkowicka Jesień

W niedzielę 15 września na Placu Targowym „Zielona Podkowa” odbył się XII Jarmark Sułkowicka Jesień połączony z Gminnym Zlotem Esioków. Wraz z Urzędem Miejskim w Sułkowicach organizacją zajęło się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Rudnika Diabelski Kamień oraz Sułkowicka Izba Gospodarcza. Na doroczny jesienny jarmark zjechało kilkudziesięciu wystawców z całego regionu, oferując rękodzieło artystyczne, ceramikę, decoupage, biżuterię, a także lokalne specjały tj. miody, sery czy przetwory.

Wspaniałe przysmaki przygotowały panie ze Stowarzyszeń Gospodyń z Sułkowic, Rudnika i Krzywaczki oraz Spółdzielni Socjalnej Podkówka. Na stanowiskach zaprezentowali się również: Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic „Kowadło” z Biblioteką Publiczną im. Ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, Sułkowicka Izba Gospodarcza oraz Urząd Miejski w Sułkowicach. W trakcie wydarzenia wolontariusze Grupy Środowiskowej SWON „Kolonia” przeprowadzili loterię fantową, z której cały dochód będzie przeznaczony na pomoc specjalistyczną dzieci- podopiecznych Grupy Środowiskowej.
Tegoroczną „Sułkowicką Jesień” uatrakcyjniły wykonania muzyczne i taneczne wielu grup. Zaprezentowali się: Zespół Pieśni i Tańca Elegia, dzieci z przedszkoli nr 1 i nr 2 w Sułkowicach, a także zespoły Hak i Przyjaciele oraz Graham Band.
Ważnym punktem programu był Konkurs Esioków, zorganizowany w ramach wznowionego Gminnego Zlotu Esioków- który kilka lat temu odbywał się podczas „Zakończenia lata na Kamieńcu”.
Jury w osobach pana Burmistrza Artura Grabczyka, pani Zofii Góralik oraz pana Krzysztofa Trojana wręczyło nagrodę konkursową- panu Ryszardowi Proficowi. Gratulujemy!
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich gości i mieszkańców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy również: wystawcom, Stowarzyszeniom Gospodyń za smaczny poczęstunek, dziecięcym grupom artystycznym, które swoimi występami uświetniły to wydarzenie, zespołom Hak
i Przyjaciele oraz Graham Band, pani Iwonie Dzidek za profesjonalną konferansjerkę, radnemu powiatowemu panu Krzysztofowi Trojanowi, firmom Maan i Olko Tools za ufundowanie fantastycznych nagród dla właścicieli esioków, firmie Mrówka oraz Szkółce Piłkarskiej Gościbia za udostępnienie dmuchańców, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Sułkowicach za słodki poczęstunek dla dzieci, wolontariuszom Grupy Środowiskowej Kolonia i paniom wychowawczyniom Świetlicy Środowiskowej za przeprowadzenie zabaw i animacji dla dzieci, panu Józefowi Tomalowi- Staroście Powiatu Myślenickiego za objęcie imprezy Patronatem Honorowym.