Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)XII Jarmark Sułkowicka Jesień Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 11:39, odsłon: 754

miniaturka do artykułu-słonecznikiXII Jarmark Sułkowicka Jesień

W niedzielę 15 września na Placu Targowym „Zielona Podkowa” odbył się XII Jarmark Sułkowicka Jesień połączony z Gminnym Zlotem Esioków. Wraz z Urzędem Miejskim w Sułkowicach organizacją zajęło się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Rudnika Diabelski Kamień oraz Sułkowicka Izba Gospodarcza. Na doroczny jesienny jarmark zjechało kilkudziesięciu wystawców z całego regionu, oferując rękodzieło artystyczne, ceramikę, decoupage, biżuterię, a także lokalne specjały tj. miody, sery czy przetwory.

Wspaniałe przysmaki przygotowały panie ze Stowarzyszeń Gospodyń z Sułkowic, Rudnika i Krzywaczki oraz Spółdzielni Socjalnej Podkówka. Na stanowiskach zaprezentowali się również: Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic „Kowadło” z Biblioteką Publiczną im. Ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, Sułkowicka Izba Gospodarcza oraz Urząd Miejski w Sułkowicach. W trakcie wydarzenia wolontariusze Grupy Środowiskowej SWON „Kolonia” przeprowadzili loterię fantową, z której cały dochód będzie przeznaczony na pomoc specjalistyczną dzieci- podopiecznych Grupy Środowiskowej.
Tegoroczną „Sułkowicką Jesień” uatrakcyjniły wykonania muzyczne i taneczne wielu grup. Zaprezentowali się: Zespół Pieśni i Tańca Elegia, dzieci z przedszkoli nr 1 i nr 2 w Sułkowicach, a także zespoły Hak i Przyjaciele oraz Graham Band.
Ważnym punktem programu był Konkurs Esioków, zorganizowany w ramach wznowionego Gminnego Zlotu Esioków- który kilka lat temu odbywał się podczas „Zakończenia lata na Kamieńcu”.
Jury w osobach pana Burmistrza Artura Grabczyka, pani Zofii Góralik oraz pana Krzysztofa Trojana wręczyło nagrodę konkursową- panu Ryszardowi Proficowi. Gratulujemy!
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich gości i mieszkańców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy również: wystawcom, Stowarzyszeniom Gospodyń za smaczny poczęstunek, dziecięcym grupom artystycznym, które swoimi występami uświetniły to wydarzenie, zespołom Hak
i Przyjaciele oraz Graham Band, pani Iwonie Dzidek za profesjonalną konferansjerkę, radnemu powiatowemu panu Krzysztofowi Trojanowi, firmom Maan i Olko Tools za ufundowanie fantastycznych nagród dla właścicieli esioków, firmie Mrówka oraz Szkółce Piłkarskiej Gościbia za udostępnienie dmuchańców, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Sułkowicach za słodki poczęstunek dla dzieci, wolontariuszom Grupy Środowiskowej Kolonia i paniom wychowawczyniom Świetlicy Środowiskowej za przeprowadzenie zabaw i animacji dla dzieci, panu Józefowi Tomalowi- Staroście Powiatu Myślenickiego za objęcie imprezy Patronatem Honorowym.