Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Wycieczka Świetlicy Środowiskowej do Czasławia Drukuj Email
środa, 09 października 2019 11:55, odsłon: 978

dzieci ze swietlicy na zaczarowanym wzgorzuJesienna przygoda na Zaczarowanym Wzgórzu
Tradycyjnie na początku roku szkolnego organizowany jest integracyjny wyjazd dzieci uczestniczących w zajęciach Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach oraz jej filiach.
W sobotę 5 października uczestnicy świetlicy wyruszyli do urokliwego Zaczarowanego Wzgórza w Czasławiu. Miejsce to znajduje się w otoczeniu łąk z pięknym widokiem na Pogórze Wielickie i Beskid Wyspowy.

Pomimo niesprzyjającej pogody dzieci udały się na całodniową wycieczkę z nastawieniem na integrację, obcowanie z przyrodą i nadzieją na dużą dozę przygód i zabaw. Zostaliśmy powitani słodkim poczęstunkiem, a następnie rozpoczęły się warsztaty w grupach.
W jesienny czas wpisane jest zbieranie i wykopywanie płodów rolnych, które przechowywane są w okresie zimowym. W związku z tym dzieci miały możliwość dowiedzieć się co nieco o ziemniaku – warzywnym królu kuchni i niezastąpionym składniku wielu dań. Dzieci własnoręcznie przygotowały z ziemniaków przepyszne frytki,  a następnie z ogromną przyjemnością mogły je zjeść. Kolejną atrakcją podczas pobytu w Zaczarowanym Wzgórzu było wykonanie dekoracyjnych magnesów ze szklanych kaboszonów. Ta kolorowa pamiątka ozdobi niejedną lodówkę i przypomni o mile spędzonym dniu.
W gospodarstwie można było także karmić zwierzęta z wiejskiego zoo. Największą atrakcją okazała się przejażdżka na koniach w asyście profesjonalnych instruktorów. Była to ogromna przygoda móc skorzystać z kilku chwil w siodle. Po wielu atrakcjach na świeżym powietrzu apetyty dzieci dopisały i z przyjemnością mogły posilić się pieczonymi ziemniakami i kiełbaską.
Dzieci swoją energię i entuzjazm mogły wykorzystać podczas wesołych zabaw integracyjnych, które pozwoliły jeszcze lepiej się poznać i nabrać do siebie zaufania, a także wzmocnić współpracę i koleżeństwo.
Ten jesienny i chwilami dżdżysty dzień okazał się być wspaniale spędzonym, pełnym pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil.

Kierownik Świetlicy Środowiskowej
Bernadeta Żurek