Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Apel Burmistrza Drukuj Email
czwartek, 10 października 2019 13:23, odsłon: 915

Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie do Urzędu Miejskiego w Sułkowicach napływają skargi związane z brakiem poszanowania miejsc pamięci i miejsc sakralnych – ważnych dla Mieszkańców Gminy – przez naszą młodzież.
Zwracam się więc z prośbą do Państwa, a w szczególności do Rodziców o reagowanie i zwrócenie uwagi na to w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają czas.


Jestem świadomy, że w Gminie Sułkowice brakuje miejsca gdzie dzieci mogłyby aktywnie i pożytecznie spędzać swój wolny czas jeżdżąc wyczynowo na rolkach, hulajnogach czy deskorolkach. Na ile pozwalają nam na to finanse Gminy staramy się temu zaradzić i sprostać oczekiwaniom Mieszkańców. Po spotkaniach z zainteresowanymi Mieszkańcami Gmina podjęła stosowne kroki dążące do realizacji budowy skateparku. Każda forma aktywności fizycznej warta jest wsparcia ze strony władz Gminy, należy jednak pamiętać, że na terenie Gminy istnieje wiele grup zainteresowań, sekcji i drużyn uprawiających różne sporty i mających swoje pasje, dlatego działania samorządu muszą mieć na celu zaspokajanie potrzeb całej społeczności lokalnej. Trzeba również pamiętać, że środki na ten cel należy zabezpieczyć w budżecie Gminy, znaleźć odpowiednie miejsce, uzyskać stosowne zgody i pozwolenia.
Do tego czasu swoje pasje miłośnicy tego sportu mogą realizować na ogólnodostępnych placach zabaw lub też w skateparkach w sąsiednich miejscowościach. Mój apel do Państwa wynika nie tylko z kwestii zachowania szacunku dla miejsc pamięci i obiektów sakralnych, ale również bezpieczeństwa dzieci wykonujących akrobacje w miejscach do tego niedostosowanych.
Jestem dumny, że na terenie Gminy są ludzie z pasją. Nie mogę jednak nie reagować na skargi Mieszkańców na złe zachowanie i wulgarne słownictwo w miejscach ważnych dla społeczności lokalnej.Z poważaniem,
Artur Grabczyk
Burmistrz Gminy Sułkowice