Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Dzień Seniora Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2019 14:19, odsłon: 2543

logo seniorzyObchody Dnia Seniora w Gminie Sułkowice

13.11.2019 w Centrum Kultury w Harbutowicach odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Seniora” w ramach projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach „Koło seniora”.

Spotkanie prowadziła i bawiła wszystkich zaproszonych gości Pani Dorota Ruśkowska – aktorka, Dyrektor Teatru w Stodole w Myślenicach. Zgromadzonych gości powitał Burmistrz Gminy Sułkowice – Pan Artur Grabczyk oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sułkowicach – Pani Józefa Bernecka. Przemawiający życzyli Seniorom „długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radości, ciepła i pogody ducha, zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat oraz braku czasu, ponieważ „nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.
Obchody Święta rozpoczęły się od spektaklu teatralnego pt. „Pchła Szachrajka” przygotowanego na warsztatach teatralnych Koła Seniora. Nasi aktorzy: Pani Stanisława Żurek, Pani Janina Matoga, Pan Jerzy Szary oraz Pani Dorota Ruśkowska, zabrali Seniorów w świat bajki, dzięki czemu mogli powrócić do dawnych lat, pomarzyć oraz uśmiechnąć się. Następnie aktorzy przedstawili wybrane przez siebie wiersze. Za piękny występ, trud i odwagę zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po poczęstunku, przygotowanym przez Spółdzielnię Socjalną „Podkówka” zgromadzeni mieli okazję do rywalizacji w kilku teleturniejach. Były to kalambury, „Familiada” oraz „Jeden z dziesięciu”. Chętnych do współzawodnictwa nie brakowało, a pytania dotyczyły głównie: gastronomii, geografii, wiedzy związanej z Sułkowicami. Nie zabrakło również pytań z humorem czy muzycznych. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę przygotowaną przez pracowników Ośrodka. Cała sala brała udział w karaoke. Podczas zabawy można było przypomnieć sobie dawno niesłyszane przeboje, piosenki biesiadne. Na stołach czekały piękne kartki z życzeniami, wykonane przez przedszkolaków z Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku.

Dzień Seniora upłynął w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Dzięki różnorodności atrakcji można było miło spędzić czas, odpocząć od zajęć dnia codziennego oraz spotkać  się  i porozmawiać ze znajomymi. Wszyscy zgromadzeni liczą na to, że za rok będzie można powtórzyć to wydarzenie.
   
Tekst: Katarzyna Bochenek
Zdjęcia: Magdalena Mielecka, Piotr Budzoń