Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Zakończone projekty grantowe Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 13:22, odsłon: 3444

program rozwoju obszarow wiejskich logoGranty i dofinansowania w Gminie Sułkowice

W ostatnim czasie udało się sfinalizować projekty grantowe, które realizowane były przez Szkółkę Piłkarską Gościbia w Sułkowicach i Stowarzyszenie Gospodyń w Sułkowicach przy współpracy z Urzędem Miejskim oraz Gminą Sułkowice.

Stowarzyszenie Gospodyń w Sułkowicach dzięki udziałowi w programie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, otrzymało grant na realizację zadania „Gmina Sułkowice w obiektywie - album fotograficzny promujący jej obszar”. Z uzyskanych funduszy zostały wydrukowane albumy fotograficzne w nakładzie 2000 egzemplarzy oraz 24 zdjęcia wydrukowano na pleksie o wymiarach 100 x 70 cm. Kwota dofinansowania wyniosła: 23 963,31 zł.

 

Kolejne dofinansowanie otrzymała Szkółka Piłkarska Gościbia na stworzenie skweru turystyczno- rekreacyjnego. W ramach uzyskanych funduszy zakupiono urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz wydrukowano i zamontowano tablicę informacyjną o żółtym szlaku turystycznym, przebiegającym w pobliżu tego miejsca. Kwota dofinansowania wyniosła: 15 498,00 zł

 

Gmina Sułkowice otrzymała grant w ramach projektu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Pozyskane środki zostały wykorzystane na utworzenie terenu rekreacyjnego w Harbutowicach, przy Stacji Uzdatniania Wody. Przystanek turystyczny wyposażony jest w wiatę, grill, 2 szt. stołów z konglomeratu z ławkami oraz 2 szt. stołów z ławkami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, tablice informacyjną, kosze na śmieci oraz 2 stojaki na rowery. Kwota dofinansowania projektu wyniosła: 27 231,00 zł.