Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)



Pomnik na Przełęczy Sanguszki Drukuj Email
czwartek, 28 listopada 2019 10:33, odsłon: 1727

pomnik na przeleczy sanguszkiZakończenie prac konserwatorskich przy pomniku na Przełęczy Sanguszki

Dobiegła końca inwestycja pn. „Wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy Pomniku na Przełęczy Sanguszki w Harbutowicach z 1895 r. etap I”.


W ramach I etapu przeprowadzono prace konserwatorskie w zakresie konserwacji technicznej związanej z powierzchnią płaską pokrytą inskrypcją. Wykonano izolację pionową i drenaż fundamentów pomnika. Zabrano zalegające głazy, odkopano i oczyszczono ściany fundamentowe, uzupełniono spoiny i ubytki. Nałożono powłokę hydroizolacją, zabezpieczono folią kubełkową oraz wyścielono geowłókniną, na której ułożono rury drenażowe, a następnie zasypano wykop kamieniem drenażowym i ziemią. Obecnie trwają czynności rozliczeniowe i sprawozdawcze z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pod nazwą „Małopolska Pamięta – zachowanie zabytkowych miejsc pamięci narodowej i martyrologii”.

Otrzymana kwota dotacji 11 500,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania 21 439,00 zł.