Modelowa gospodarka odpadami komunalnymi w gminie Sułkowice - stan na styczeń 2012 Drukuj Email
wtorek, 21 lutego 2012 10:09, odsłon: 4739

Modelowa gospodarka odpadami w Gminie Sułkowice – rok 2012

W bieżący rok nasza gmina weszła z w pełni uregulowaną gospodarką odpadami komunalnymi. Posiadane przez składowisko odpadów spełnia wyśrubowane wymogi ekologiczne, więc użytkujemy je "w sposób, który nie będzie uciążliwy dla środowiska zarówno w czasie eksploatacji jak i po jej zakończeniu". Jest to efekt pracy i dużych nakładów finansowych na permanentną modernizację, ponoszonych przez nasza gminę w ciągu wszystkich kadencji samorządów od 1996 roku.

Sortujemy odpady u źródła, w gospodarstwach domowych, a nasze składowisko wyposażone jest w sortownie i kompostownię oraz odpowiednio zabezpieczoną czaszę z drenażem i odprowadzeniem ścieków i gazów. Nowelizacja ustawy o gospodarce odpadami burzy tę naszą "śmieciową sielankę" i wprowadza chaos w to, co zostało już uporządkowane.