Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Modelowa gospodarka odpadami komunalnymi w gminie Sułkowice - stan na styczeń 2012 Drukuj Email
wtorek, 21 lutego 2012 10:09, odsłon: 3959

Modelowa gospodarka odpadami w Gminie Sułkowice – rok 2012

W bieżący rok nasza gmina weszła z w pełni uregulowaną gospodarką odpadami komunalnymi. Posiadane przez składowisko odpadów spełnia wyśrubowane wymogi ekologiczne, więc użytkujemy je "w sposób, który nie będzie uciążliwy dla środowiska zarówno w czasie eksploatacji jak i po jej zakończeniu". Jest to efekt pracy i dużych nakładów finansowych na permanentną modernizację, ponoszonych przez nasza gminę w ciągu wszystkich kadencji samorządów od 1996 roku.

Sortujemy odpady u źródła, w gospodarstwach domowych, a nasze składowisko wyposażone jest w sortownie i kompostownię oraz odpowiednio zabezpieczoną czaszę z drenażem i odprowadzeniem ścieków i gazów. Nowelizacja ustawy o gospodarce odpadami burzy tę naszą "śmieciową sielankę" i wprowadza chaos w to, co zostało już uporządkowane.