Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – eliminacje powiatowe w Myślenicach Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2012 10:56, odsłon: 703

miniaturkaBezkonkurencyjni gimnazjaliści z Krzywaczki

Tegoroczny turniej powiatowy BRD odbył się po raz pierwszy na nowym miasteczku ruchu drogowego w SP nr 2 przy ul. Żeromskiego w Myślenicach. Wzięło w nim udział jedenaście 3-osobowych drużyn, które musiały się wykazać znajomością przepisów drogowych, wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy oraz doskonałym opanowaniem roweru. Bezkonkurencyjni okazali się jak zwykle gimnazjaliści z Krzywaczki – Kamil Burda, Bartłomiej Oliwa i Jakub Gawor (którzy mają to szczęście, że przy ich szkole jest miasteczko ruchu drogowego, na którym w każdej chwili mogą ćwiczyć). Oni właśnie zajęli pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalistów i będą reprezentować powiat myślenicki na etapie wojewódzkim w maju w Rabie Wyżnej. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Lubnia, a trzecie z Myślenic.

Ich młodsi koledzy z podstawówki w Krzywaczce również pod opieką Grzegorza Bochenka – Adam Oliwa, Jakub Oliwa, Konrad Starowicz w konkursie drużynowym zajęli drugie miejsce. Przebiła ich drużyna z Trzemeśni. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Wiśniowej.

Bartłomiej Oliwa z Krzywaczki otrzymał również nagrodę indywidualną w konkurencji Tor przeszkód.

Wszyscy laureaci 17 kwietnia 2012 r. otrzymali puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody od organizatorów i fundatorów imprezy m.in. – komendanta powiatowej policji, komendanta straży pożarnej, starosty powiatowego, burmistrzów gminy Myślenice, Sułkowice oraz wójta Pcimia.

JG