Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Gminny Turniej Ekologiczny w ZSZiO w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 26 kwietnia 2012 14:03, odsłon: 1201

miniaturka"Żyj ekologicznie, a wokół zawsze będzie ślicznie"

Turniej organizowany przez nauczycielki biologii Katarzynę Makuch, chemii Barbarę Bobeł i geografii Klaudię Zborowską z ZSZiO w Sułkowicach motywuje uczniów klas VI i gimnazjalistów z klas I i II do zainteresowania się tematem ekologii. Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 drużyn wyłonionych na etapie szkolnym. Finał gminny odbył się 20 kwietnia 2012 r.

W konkursie wzięły udział grupy reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja w Krzywaczce, Rudniku i Sułkowicach. Każda z drużyn na etapie szkolnym opracowała artykuły, które zostały ocenione przez jury. Najlepszy artykuł w nagrodę zostanie opublikowany w Gazecie Gminnej Klamra. Autorami tekstu "Przyroda nie kłamie, czyli co piszczy w trawie" są gimnazjaliści z Rudnika - Joanna Liszka, Katarzyna Hudaszek i Wojciech Koziołek.

Laureaci grupowi i drużynowi

Laureatami konkursu drużynowego finału IV Gminnego Turnieju Ekologicznego zostały następujące drużyny - I miejsce: Julia Obajtek, Gabriela Ostafin i Jan Magiera ze Szkoły Podstawowej w Sułkowicach. II miejsce zajęli gimnazjaliści z Rudnika - Joanna Liszka, Katarzyna Hodurek i Wojciech Koziołek, a trzecie - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudniku - Radosław Cichosz, Monika Kurowska i Maciej Łapczyński.

W konkursie indywidualnym wzięło udział 17 uczniów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Joanna Liszka z Rudnika, drugie Maria Pitala, a trzecie Jan Magiera z Sułkowic.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez burmistrza Piotra Pułkę, a wręczone zostały one w zastępstwie przez dyrektor Aleksandrę Korpal.

Sułkoludki

Gorący doping, brawa oraz transparenty nawołujące do ekologicznych zachowań, zielone stroje towarzyszyły uczestnikom turnieju przez cały czas trwania spotkania. "Sułkoludki ekologiczną drużynę mają i wszystkich pozdrawiają", "Segregowanie śmieci to nie sztuka, lecz dla środowiska dobra nauka", "Żyj ekologicznie, a wokół zawsze będzie ślicznie" - tak promują ekologię młodzi ludzie pod okiem swoich nauczycielek, które wraz ze swoimi uczniami otrzymały od dyrektor szkoły i organizatorek podziękowania za udział w turnieju i zaangażowanie.

 

Joanna Gatlik