Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Łukasz Radwański – główny technolog z Kuźni wyróżniony w konkursie „Złoty Inżynier 2012” Drukuj Email
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 14:13, odsłon: 1367

Młodzi zdolni w Sułkowicach

 
Gazeta Inżynierska „Przegląd Techniczny” opisała zwycięzców i wyróżnionych w swoim konkursie pn. „Złoty Inżynier 2011”. Młody pracownik Fabryki Narzędzi Kuźnia Łukasz Radwański (mieszkający z żoną Magdaleną i synkiem Michałem w Sułkowicach) znalazł się w zacnym gronie trzech fachowców m.in. z Warszawy i Poznania wyróżnionych w kategorii „Młodzi inżynierowie 2011”. Do konkursu zgłosił go sam prezes Kuźni Bogumił Banaś, doceniając jego kwalifikacje, zdolności i zaangażowanie w pracę.  Jak można przeczytać na łamach tego dwutygodnika:
Odpowiednie wykształcenie 
 „Łukasz Radwański Młody inżynier mechanik z Sułkowic koło Krakowa, absolwent Politechniki Krakowskiej i AGH, główny technolog w Fabryce Narzędzi „Kuźnia” SA w Sułkowicach. Ciągle podwyższa swoje kwalifikacje, znakomicie wykorzystuje narzędzia informatyczne, co było istotnym argumentem dla prezesa spółki Bogumiła Banasia do powołania tak młodego inżyniera (miał 32 lata) na stanowisko głównego technologa w nowoczesnej fabryce o nazwie „Kuźnia”.
Mgr inż. Łukasz Radwański jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Po studiach krótko pracował w szkole oraz w administracji publicznej, ukończył nawet studia podyplomowe z tego zakresu, ale – jako inżyniera - ciągnęło go do przemysłu. Swoje powołanie realizuje od 5 lat, niedaleko swojego miejsca urodzenia (Lanckorona) w Sułkowicach. Pracując w „Kuźni” ukończył studia podyplomowe, z zakresu kuźnictwa na krakowskiej AGH.

Po szczeblach kariery
Inż. Radwański przeszedł w fabryce staż na stanowiskach brygadzisty, mistrza i zastępcy kierownika wydziału. Pracował w kuźni, narzędziowni i dziale obróbki. Po przejściu do Działu Głównego Technologa z czasem został zastępcą głównego technologa, a już po roku głównym technologiem.

Za co docenił prezes
Prezes Banaś wspomina, że dokonując systematycznej modernizacji firmy zakupił kilka maszyn najnowszej generacji, w tym obrabiarki CNC firmy MICRON - wykonujące specjalistyczne matryce. Te 3 obrabiarki oraz kolejne 3 nowoczesne maszyny z firmy AVIA wymusiły poszukiwania kadry inżynierskiej potrafiącej wykorzystać narzędzia informatyczne do programowania ich pracy. Do tego wykorzystywane są dwa programy: PRO ENGENEER i MASTER CAM. W gronie doskonalących swoje umiejętności techniczne i informatyczne inżynierów znalazł się Łukasz Radwański. Jego zaangażowanie, odpowiedzialność i chęć rozwoju szybko dostrzegł prezes Banaś. Powierzając mu coraz bardziej odpowiedzialne zadania, szybko go awansował. Do Łukasza dołączył jego brat Grzegorz, też inżynier, który kieruje największym wydziałem firmy.” (autor Henryk Piekut)

Podnoszą poprzeczkę
Jak wypowiedział się na łamach Dziennika Polskiego opisującego jego sukces Łukasz Radwański - „Kuźnia” dzisiejsza to nie ten sam zakład pracy, co jeszcze kilka lat temu. Podnosimy poprzeczkę coraz wyżej. W chwili obecnej to już nie tylko narzędzia, z których Kuźnia słynęła do tej pory, to przede wszystkim szeroki asortyment odkuwek matrycowych. Fabryka zmieniła i wciąż zmienia park maszynowy, unowocześniając go i aktualizując. Przed Kuźnią stoją teraz nowe, ważne zadania, m.in. wdrożenie ISO 16949 związane z produkcją dla przemysłu motoryzacyjnego.”
Pozostaje życzyć Młodemu Inżynierowi z Kuźni kolejnych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym i podziękować za świetną promocję zarówno swojego zakładu pracy, jak i miejscowości, w której mieszka. Dzięki takim wielkim ludziom cała Polska może usłyszeć o niewielkim mieście Sułkowice i działającej na jego terenie prężnej firmie z kowalskimi tradycjami. 

JG