Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Gwiazdkowa Niespodzianka dla 100 dzieci z gminy Sułkowice Drukuj Email
środa, 13 czerwca 2012 14:55, odsłon: 578

Na Dzień Dziecka – zabawa na hali i śliczne prezenty

Jak zapowiadała główna organizator spotkania Grażyna Konieczna – miały być „tylko” paczki ze słodyczami (czekolada Milką, chrunchipsami i twixami) dla dzieci. Jednak jak nazwa jej organizacji wskazuje – niespodzianka musi być. I była. Stół pełen zabawek, kolorowych misiów, gier, puzzli, które można było wygrać i wybrać sobie za uczestnictwo w różnych konkursach.

Na hali udostępnionej przez dyrektorki Gimnazjum w Sułkowicach wolontariusze Gwiazdkowej Niespodzianki jak zwykle dali pokaz dobroci i miłości do bliźniego. Było wspólne muzykowanie, śpiewanie, granie aktorskie, malowanie. Dzieci podzielone na różne grupy wiekowe specjalnymi świecącymi bransoletkami mogły wykazać się wieloma talentami i kreatywnością. Wspierali je rodzice i wolontariusze. Były też konkursy – m.in. jedzenie bardzo słodkich czekoladek na czas.
W krótkim przedstawieniu dzieciom została przybliżona historia biblijnego Daniela, którego rzekomo miały zjeść wygłodniałe lwy.
Nie obyło się także bez podziękowań dla Danuty Sołtys, która koordynuje akcję przy wsparciu swoich koleżanek z koła emerytów, dla burmistrza Piotra Pułki, który zawsze wspiera tę akcję swoją obecnością i dobrym słowem oraz dla dyrektor szkoły Stefanii Pilch za to, że zawsze udostępnia halę na spotkania. 
Dziękowały również dzieci – za piękne prezenty i wspólną twórczą zabawę.

Joanna Gatlik