Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Wystawa Grażyny Korpal w Galerii Internat Drukuj Email
poniedziałek, 18 czerwca 2012 12:40, odsłon: 1556

galeria korpalSiostrzyczki

Siostra Grażyna z aplauzem przyjęła wiadomość, że siostra Ola chce stworzyć galerię- kawiarenkę kulturalną i dodawała jej animuszu, obiecując, że gdy już taką galerię stworzy, to ona – Grażyna – urządzi w niej wystawę swoich prac. Nie lada kąsek, bo jest osobą znaną w środowisku, znaczącą, a nawet – przekładając z polskiego na dzisiejsze – celebrytką. Ola zrobiła co zamierzyła, Grażyna pomagała duchem, wspierała radą i znajomościami, aż wreszcie – po 13 latach – dotrzymała obietnicy. Tak oto w Galerii Internat założonej 13 lat temu przez dyrektor ZSZiO Aleksandrę Korpal 14 czerwca odbyło się niewątpliwie największe wydarzenie kulturalne ostatnich miesięcy w Sułkowicach – wernisaż wystawy obrazów Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP Kraków prof. Grażyny Korpal.

Jak tłumaczyła Autorka, wystawa odbywa się dopiero po 13 latach od złożonej obietnicy, bo przez cały ten czas nosiła się z zamiarem stworzenia wystawy jednorodnej tematycznie. Kiedy wciąż się to nie udawało, bo czas, bo sprawy, bo samo życie – postanowiła, że zaprezentuje wystawę przeglądową pt. „Kartki z pamiętnika" – przeznaczając na nią prace w różnych technikach, które powstawały w różnych okresach życia. Każde z tych dzieł – twierdziła Autorka – ma własną historię i wiąże się z jakąś opowieścią z jej życia. Uczestnicy wernisażu zaś zauważyli, że oglądając je, przypominają sobie własne historie i tworzą własne zadumania – osobiste refleksje. To wyznanie wyraźnie sprawiło Autorce radość

Nie był to jedyny powód do radości tego popołudnia, począwszy od faktu, że w galerii siostry Korpal gościły swoich rodziców i córkę Pani Grażyny. Licznie przybyli stali gości Galerii Internat, bywalcy plenerów artystycznych w Sułkowicach oraz przyjaciele i współpracownicy Grażyny Korpal z Krakowa. Nie tylko artyści – również archeolodzy, jako że Autorka jest z wykształcenia archeologiem śródziemnomorskim, a studia artystyczne były w jej życiorysie konsekwencją archeologicznej pasji, połączonej z dziedzicznym talentem.

Wystawę Kartki z pamiętnika w Galerii Internat oglądać można do 10 lipca.

(awz)


Siostry