Primus Inter Pares 2011/2012 Drukuj Email
piątek, 29 czerwca 2012 11:31, odsłon: 1412

Jak co roku burmistrz uhonorował "Nagrodą Burmistrza Gminy Sułkowice Primus Inter Pares" uczniów, którzy ukończyli szkoły podstawowe i gimnazja w naszej gminie z najwyższą średnią. Nasi wybitni absolwenci są nie tylko prymusami w swoich szkołach, lecz również laureatami konkursów różnych szczebli, mają na swoim koncie osiągnięcia sportowe, szczycą się nieposzlakowaną opinią, co przekłada się na wzorowe zachowanie. Do Sali Samorządowej w Starej Szkole w Rynku w dniu 26 czerwca zaproszeni zostali wraz z rodzicami, wychowawcami i dyrektorami swoich szkół. Słów uznania i dobrych życzeń nie szczędzili im burmistrz Piotr Pułka, wiceburmistrz Rozalia Oliwa i kierownik Zespołu Ekonomiki Oświaty Alina Judasz. Z ich rąk otrzymali piękne albumy książkowe, zegarki i dyplomy okolicznościowe. Drobne upominki pamiątkowe otrzymali również wychowawcy.

Nimi można się poszczycić
W szkole podstawowej w Biertowicach wybitną absolwentką okazała się Natalia Sowa, córka Renaty i Jarosława, prowadzona przez wychowawczynię Annę Kościńską.
W szkole podstawowej w Harbutowicach - Sylwia Toboła, córka Marii i Krzysztofa, z wychowawczynią Katarzyną Sosin.
W szkole podstawowej w Krzywaczce - Oliwia Świerczyńska, córka Anny i Grzegorza, wychowawczyni Paulina Włódyka.
W szkole podstawowej w Rudniku - Katarzyna Papież, córka Lidii i Bogdana, wychowawczyni Agata Bernecka.
W szkole podstawowej w Sułkowicach - Jan Magiera, syn Krystyny i Witolda, wychowawczyni Elżbieta Bukowska.
W gimnazjum w Krzywaczce - Agnieszka Burda, córka Marty i Marka, wychowawczyni Aleksandra Stręk.
W gimnazjum w Rudniku (z pierwszego rocznika absolwentów gimnazjum w Rudniku) - Beata Oliwa, córka Jadwigi i Józefa, wychowawca Bogusław Kozioł .
W gimnazjum w Sułkowicach - Justyna Chrobak, córka Jolanty i Jacka, wychowawca Marceli Pacut.

AWZ