Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Zakończenie Lata na Kamieńcu - 18 sierpnia 2012 r. Drukuj Email
wtorek, 21 sierpnia 2012 13:29, odsłon: 1131

miniaturkaII Gminny Zlot Esioków

Jak co roku, pod koniec lata - już siódmy raz - mieszkańcy górnej części Sułkowic, mobilizują się, by zorganizować "Zakończenie Lata na Kamieńcu" - zabawę dla dużych i małych. Starają się, żeby nie zabrakło atrakcji dla nikogo. I co roku jest ich coraz więcej. Dla dzieci były więc trampoliny i dmuchane zjeżdżalnie, lody, gry i zabawy prowadzone m.in. przez Danutę Kostowal - Suwaj, klauny, ogromne bańki mydlane. Swojska i rodzinna atmosfera sprzyjała miłym pogawędkom oraz zabawie tanecznej, którą zapewnił zespół Bis oraz Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Sułkowicach. Dodatkowo zagrała Orkiestra Dęta oraz odbył się pokaz tańca Retrzaków doglądanych przez Natalię Starzec działających przy GOK. Odbył się również mini-turniej piłki nożnej sędziowany przez Janusza Tyrawę z Klubu Sportowego Gościbia. Na deser cała gmina Sułkowice mogła obejrzeć pokaz sztucznych ogni rozświetlających niebo wieczorową porą.

II zlot esioków na Kamieńcu

Prawdziwą furorę zrobił jednak II zlot esioków - czyli robionych ręcznie traktorków. Organizatorzy zakładali, że będzie to zlot gminny, jednakże o tej imprezie dowiedzieli się także mieszkańcy Oświęcimia, Makowa Podhalańskiego i Myślenic. Mirosław Kwaczała, który postanowił pokazać swoje dzieło na zlocie, przywiózł swojego "esa" na lawecie, zabierając ze sobą swoich znajomych. Za swój traktorek otrzymał wyróżnienie oraz komplet narzędzi ufundowanych przez firmę Juco. To nie dziwi, ponieważ jego "es" miał zamontowane nawet radio, które znakomicie nadawało muzykę. Stefan Kumorek z Makowa Podhalańskiego podobnie jak ten pierwszy otrzymał nagrodę w kategorii wygląd. Pierwsze miejsce w kategorii stopień oryginalności otrzymał jednak mieszkaniec Biertowic - Ryszard Profic, który używa swojego traktorka już 30 lat. W kategorii funkcjonalność zwyciężył traktor Tomasza Jakubca z Harbutowic. Żaden z właścicieli esioka nie wrócił jednak do domu z pustymi rękoma, bo czekały na nich w nagrodę piękne zestawy narzędzi Juco, biurka, wyroby kowalskie, czy 20-litrowy kanister z ropą. W sumie na zlot zjechało się 12 "esów", a przewodniczącym jury był Maciej Hołuj - reporter Dziennika Polskiego, co zapewniało obiektywną ocenę.

 

Sympatyczna zabawa sponsorowana głównie przez Urząd Miejski, Gminny Ośrodek Kultury w Sułkowicach, firmy Kuźnia, Juco, a przygotowana przez wiele osób, m.in. przez radnego Artura Grabczyka, Stanisława Włocha, Leszka Tyrawę, Grzegorza Ciężkowskiego, Jana Latonia, Jerzego Latonia, niosąc muzykę po całych Sułkowicach trwała do późnych godzin nocnych.

 

Jak po imprezie napisał do nas uczestnik zlotu esioków w Sułkowicach - Mirosław Kwaczała z Oświęcimia: "Jestem wdzięczny WAM wszystkim za ogromną gościnność. Naprawdę wielkie słowa uznania. O Państwie będę miło wspominał wszystkim, którzy będą zainteresowani. A takich nie brakuje...Bardzo dziękuję za nagrodę. Jest ona dla mnie bardzo ważna i docenia trud jaki został włożony w renowację esioka. A już teraz po raz kolejny chcemy wszyscy znów odwiedzić tę miejscowość.

 

Joanna Gatlik

Galeria