Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Zaproszenie na V Jarmark Sułkowicka Jesień Drukuj Email
piątek, 24 sierpnia 2012 08:14, odsłon: 659
 
Gościnnie zaprezentują się wystawcy z gmin Niedźwiedź, Mszana Dolna oraz rękodzielnicy z Bukowna koło Olkusza, z Raciechowic i Myślenic.


     2 września 2012 r. w niedzielę od godz. 14:00 do wieczora na placu targowym „Zielona Podkowa” przy ul. Ptasznica w Sułkowicach odbędzie się piąty już jarmark różności, na którym prezentują się zarówno rękodzielnicy z terenu gminy, jak i z zewnątrz. W tym roku po raz pierwszy gościnnie zaprezentują się wystawcy z gmin Niedźwiedź i Mszana Dolna. Nie zabraknie miodów, roślin, narzędzi ogrodniczych, wyrobów kowalskich oraz miniarcydzieł robionych na drutach i szydełku. Będzie można podziwiać obrazy, rzeźby i witraże. Będą sery góralskie.
     Jak zwykle kulinarne pyszności zaserwują zwiedzającym stowarzyszenia gospodyń z terenu gminy Sułkowice – będzie coś na zimno i na gorąco, na rozgrzewkę i na ochłodę. Każdy, kto próbował ich wyrobów, będzie chciał wrócić znów. Wyroby piekarnicze jak co roku zaprezentuje Gminna Spółdzielnia z Sułkowic, zaś zrzeszenie przedsiębiorców z terenu gminy Sułkowice – Sułkowicka Izba Gospodarcza wystawi produkty firm swoich członków. Swój udział zadeklarowali również rękodzielnicy z Bukowna koło Olkusza, z Raciechowic i Myślenic. Będzie też można podziwiać gołębie od sułkowickich hodowców oraz puchacza z Krzywaczki.
     Każdy mógł zgłosić chęć udziału w imprezie, tym bardziej, że wejście na plac jest w tym dniu bezpłatne. Jarmark nam się rozrasta. A żeby wystawcom i zwiedzającym było weselej, muzykę zapewnią grupy muzyczne Mateusza Pitali – koło gitarowe i „Dzieci Chudego” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury  oraz zespół Solder Band, który zagra lekko i przyjemnie dla ucha i pod nogę.

Joanna Gatlik