Stypendia i zasiłki szkolne. Drukuj Email
wtorek, 04 września 2012 11:29, odsłon: 640

Wnioski o stypendia i zasiłki szkolne na rok szkolny 2012/2013 przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach

od 1 do 15 września br.

Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45, tel. 12 272 50 20.

Jeśli rodzina korzysta w miesiącu sierpniu 2012 r. ze świadczeń pomocy społecznej w formie zasiłku stałego, okresowego lub celowego, wtedy dodatkowe dokumenty nie są wymagane.

Stypendium szkolne
Składanie wniosków 1 - 15 września 2012 r. w OPS w Sułkowicach.

Rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (oraz pełnoletni uczniowie) mogą się ubiegać o pomoc materialną w formie stypendium szkolnego.
Dochód netto na członka rodziny został podwyższony i obecnie nie może przekraczać 456 zł na osobę miesięcznie. (uwaga: do dochodu nie wlicza się kwoty otrzymanego stypendium szkolnego).
Wnioski dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych należy składać w nieprzekraczalnym (ustawowym) terminie 1 - 15 września 2012 r.
Jeżeli w rodzinie wystąpiło w ostatnim czasie zdarzenie losowe, można się również ubiegać  o jednorazowy zasiłek szkolny.
Druki wniosków o stypendium szkolne i zasiłek szkolny oraz wszelkie informacje szczegółowe można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach, ul. Sportowa 45, który prowadzi całość spraw związanych z przyznawaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym.