Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Zima na wesoło – 2013 Drukuj Email
wtorek, 05 lutego 2013 15:02, odsłon: 837

Ferie w Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach

W tym roku ferie zimowe były prawie zaraz po świętach – od 14 do 25 stycznia 2012 r. Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach, jak co roku, zaproponowała dzieciom z całej gminy wspólne spędzenie czasu w sposób aktywny i twórczy. Na zajęcia pod hasłem „Zima na wesoło - 2013”. zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - 163 osoby. Dzieci miały zapewnione m.in. atrakcyjne wyjazdy, wycieczki oraz kulig.

Kulig, czyli z zimą za pan brat

Pierwsze dwa dni upłynęły pod hasłem wzajemnej integracji, układania regulaminów i wymyślania motywów na kartkę z życzeniami dla babci i dziadka. Już trzeciego dnia rozpoczęły się wyjazdy. Pierwszy na basen w Suchej Beskidzkiej, w którym udział wzięło 195 osób. Największą atrakcją okazał się jednak kulig w Raciechowicach. Pojechaliśmy wielką gromadą – 72 osoby. Powitali nas przemili gospodarze i cztery pary sań zaprzężonych w piękne kare konie. Szeroką drogą w przepięknej zimowej szacie dotarliśmy do zimowego szałasu, przy którym paliło się ognisko. Każde z dzieci otrzymało kiełbaskę do własnoręcznego upieczenia i kubek gorącej herbaty z cytryną. Po wspólnej uczcie i wesołej zabawie na śniegu ruszyliśmy w drogę powrotną. W gościnnym domu gospodarzy czekała na nas znowu gorąca herbata i domowe pączki. Podczas pączkowej uczty nasz gospodarz z wielką miłością opowiadał o hodowli koni. To była wielka przygoda dla wszystkich uczestników wyprawy.

Kino, teatr szkolny i bal przebierańców
Następnego dnia znów wyjazd, tym razem do kina. Film „Dino mama” z prelekcją „Dawni mieszkańcy Ziemi” obejrzało 120 uczestników. Poniedziałek poświeciliśmy na przygotowanie karnawałowych strojów i masek na wielki bal, który odbył się gościnnie w szkole w Harbutowicach. Obejrzeliśmy występ kółka teatralnego, a następnie rozpoczęły się tańce, czyli bal karnawałowy na 112 osób z konkursem na najpiękniejsze przebranie. Dzieci otrzymały pączki i soczki, a nagrodzeni maskotki i przybory rysunkowe.

Dwa ostatnie dni spędziliśmy w naszych placówkach, rozstrzygnęliśmy konkurs na wiersz – rymowankę o feriach i nagrodziliśmy rysunki zimowych pejzaży, rozegraliśmy mecze w piłkę nożną i ping-ponga. Było u nas przez te dwa tygodnie naprawdę wesoło i twórczo; no i zdecydowanie za szybko się skończyło.

Dziękujemy
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by dzieci mogły bezpiecznie i radośnie wypocząć. Panu Burmistrzowi za wielką przychylność dla naszych działań, dyrektorom gminnych szkół za otwarcie placówek, sal gimnastycznych i innych pracowni, nauczycielom za wolontariat, dzięki któremu dzieci miały zapewnioną fachową opiekę, Panu Dariuszowi Gąsienicy za bezpieczny przewóz na wycieczki oraz cukier i sok do herbaty.
Żegnając naszych uczestników, życzyliśmy im samych piątek i szóstek w drugim półroczu oraz zaprosiliśmy wszystkich na wspólne wakacje.
                                                                                                  

Krystyna Sosin
                                                                            Kierownik akcji „Zima na wesoło - 2013”