Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)„Ania z Zielonego Wzgórza” w Rudniku Drukuj Email
środa, 20 lutego 2013 14:39, odsłon: 1026

Rudnicka szkoła w projekcie „Internetowy teatr TVP dla szkół”

Szkoła w Rudniku otrzymała zaproszenie do udziału w nowatorskim projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. 185 uczniów mogło 20 lutego w środę o godz. 10:00 na żywo zobaczyć musical „Ania z Zielonego Wzgórza” wg powieści L.M. Montgomery z teatru Muzycznego w Poznaniu. A wszystko to w swoich własnych klasach, na tablicach interaktywnych, którymi dysponuje szkoła. To niecodzienne wydarzenie sfilmowała Kronika Krakowska i pokaże w dzisiejszym wydaniu o godz. 18:30.

 Zobacz więcej w Kronice Krakowskiej

Teatr zobaczyli na żywo uczniowie klas 4, 5 oraz całe gimnazjum. Widać było duże zainteresowanie sztuką. W klasach, gdzie była prezentowana, panowała idealna cisza. Wszyscy zachwyceni byli możliwością obcowania z kulturą wysoką, bez potrzeby wychodzenia na mróz, wyjazdu i opłacania biletu do teatru, który przecież do najtańszych nie należy. Odległość od budynku teatru nie przeszkodziła jednak uczniom ubrać się odświętnie i poczuć atmosferę wydarzenia kulturalnego na wysokim poziomie, o co zadbali dyrektor Mirosław Pękala oraz jego zastępca Małgorzata Koźlak.
Zamysłem Telewizji Polskiej jest bowiem dotarcie do uczniów z małych miejscowości, często oddalonych od placówek teatralnych, by urozmaicić im zajęcia szkolne, ale także zaszczepić w młodych odbiorcach zamiłowanie do sztuki ambitnej i wartościowej.
Sztuka z reżyserią i scenografią Moniki Martini – Madej oraz muzyką Macieja Szymańskiego zachwyciła młodą rudnicką publiczność. Oby takich inicjatyw było więcej.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, którą przygotował redaktor TVP Kraków Wojciech Hyla dziś, tj. 20 lutego 2013 r. o godz. 18:30 na TVP Kraków.

Joanna Gatlik