Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)


Program Ograniczenia Niskiej Emisji w 2018 roku Drukuj Email
poniedziałek, 11 lutego 2019 12:34

alt

 

„Ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Sułkowice poprzez wymianę niskowydajnych i nieekologicznych palenisk i kotłów węglowych na kotły gazowe w roku 2018.”

 

Zadanie polegało na likwidacji starych kotłów węglowych, co w konsekwencji przyczyniło się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza w wyniku procesów spalania paliw stałych w budynkach mieszkalnych. Zadanie obejmowało demontaż kotłowni i palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej oraz montaż nowych kotłowni gazowych kondensacyjnych wraz z wewnętrznymi instalacjami c.o. i c.w.u. W ramach programu zlikwidowano 30 kotłowni węglowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.
Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Całkowita wartość zadania: 353 197,66 PLN

Kwota dotacji: 150 000,00 PLN

Link do strony Funduszu: www.wfos.krakow.pl

 
Ankieta - poprawa jakości powietrza na terenie Gminy Sułkowice Drukuj Email
czwartek, 21 czerwca 2018 13:02

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych informujemy, że zmianie uległ wzór ankiety dla osób zainteresowanych wymianą kotła.

Każdy, kto jest zainteresowany wymianą, może pobrać ankietę z linku powyżej lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim, wypełnić ją i przynieść do Urzędu (pokój 115).

Ankiety złożone na dotychczasowym wzorze zachowują ważność.

Uwaga. Ankieta musi być wypełniona we wszystkich polach.

 

Ankieta do pobrania:

W formacje MS WORD

W formacie PDF

 

Więcej…
 
Nie palmy śmieci w piecach Drukuj Email
środa, 23 listopada 2016 16:05

nie pal sNie palmy śmieci w piecach

W związku z trwającym sezonem grzewczym 
apelujemy do Mieszkańców Gminy Sułkowice 
o niespalanie śmieci
w piecach domowych, kominkach i ogniskach
.

Dym ze spalanych śmieci, szczególnie odpadów w postaci plastikowych pojemników i butelek, foliowych toreb, zużytych opon i odpadów gumowych, przedmiotów z tworzyw sztucznych, drewna lakierowanego, malowanego i impregnowanego, opakowań po środkach chemicznych, po środkach ochrony roślin, farbach i lakierach, jest nie tylko nieprzyjemny, ale przede wszystkim bardzo toksyczny i niebezpieczny dla zdrowia ludzi.

Więcej…
 
Czyste powietrze nad Sułkowicacmi na nadzwyczajnej sesji RM Drukuj Email
czwartek, 07 lipca 2016 16:27

kontur gminy z herbami miniRewitalizacja i dofinansowanie do wymiany kotłów c.o.

Radni Miejscy spotkali się na sesji nadzwyczajnej w czwartek 7 lipca, by przyjąć dwie ważne uchwały: wyznaczyli obszary przewidziane do rewitalizacji na terenie naszej gminy oraz przyjęli Regulamin udzielania dotacji na dofinansowanie wymiany niskowydajnych, nieekologicznych palenisk i kotłów węglowych na nowoczesne, proekologiczne w budynkach mieszkalnych.

Więcej…
 
Czyste powietrze nad Sułkowicami Drukuj Email
poniedziałek, 07 marca 2016 15:04

Informujemy mieszkańców Gminy Sułkowice, że został zakończony nabór ankiet do programu "Ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Sułkowice poprzez wymianę niskowydajnych i nieekologicznych palenisk i kotłów węglowych".

Aktualnie został złożony wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Decyzja czy złożony wniosek został rozpatrzony pozytywnie zostanie podjęta na najbliższym zabraniu Rady Nadzorczej WFOŚiGW, która odbędzie się pod koniec marca.

Szczegółowe informacje o programie można uzyskać na stronach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie:

http://www.wfos.krakow.pl/aktualizacja-programu-pone

Można też zasięgnąć informacji telefonicznej w Urzędzie Miejski w Sułkowicach nr telefonu 12 273 20 75 wew. 20 i 31 w godzinach pracy Urzędu.

 

Program Ochrony powietrza dla Gminy Sułkowice (Uchwała nr XX/109/2016 Rady Miejskiej w Sułkowicach)

 
Czyste powietrze nad Sułkowicami Drukuj Email
piątek, 29 stycznia 2016 12:35

o czyste powietrzeZ dniem 1 lutego 2016 r. kończy się nabór ankiet skierowanych do właścicieli nieruchomości, którzy w najbliższym czasie zamierzają wymienić kocioł centralnego ogrzewania w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Dla zainteresowanych programem

     ankieta do pobrania

 
Czyste powietrze nad Sułkowicami Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2015 15:31

o czyste powietrzeKomu kocioł c.o. za pół ceny?

Nawet 50% dofinansowania będzie można otrzymać na wymianę kotła c.o. na ekologiczny (czyli V generacji, opalany węglem eko-groszkiem lub gazowy) w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, do którego chciałaby przystąpić nasza gmina. Chciałaby, bo ostatecznie zależy to od liczby chętnych osób, które w ciągu najbliższych 5 lat zdecydują się na wymianę kotła.

Dla zainteresowanych programem

ankieta do pobrania

Więcej…