Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

logo_bezdomne_zwierzeta

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Rewitalizacja

Mapa Sułkowic

polplan mapa

Prezentacje multimedialne

prow prezent menu

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)
IV Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Krzywaczce "Żeby Polska była Polską" - 19 listopada 2013 r. Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2013 13:56, odsłon: 711

miniaturka"Czuwaj wiaro i wytężaj słuch..."

Już po raz czwarty w ZPO w Krzywaczce odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym wzięli udział zarówno soliści, jak i chóry szkolne reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja z gminy Sułkowice. Konkurs zorganizowała Małgorzata Wątor przy współpracy z Sabiną Cupak. A jury znów miało trudnych orzech do zgryzienia, żeby wybrać najlepszych z tych bardzo dobrych.

Więcej…
 

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym. Drukuj Email
czwartek, 28 listopada 2013 13:20, odsłon: 369

WYKAZ
nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.

 

 

Dokument do pobrania w formacie PDF

 

 

Pomaganie przez pływanie - KS Delfin przez turnieje wspiera niepełnosprawnych Drukuj Email
piątek, 22 listopada 2013 09:03, odsłon: 746

zawody plywackie32I Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Sułkowic - 17.11.2013 r.

W tym roku już po raz czwarty Andrzej Pułka - prezes KS Delfin zorganizował akcję charytatywną "Pomaganie przez pływanie". W ramach tej akcji obdarowywuje on osoby niepełnosprawne z Gminy Sułkowice sprzętem rehabilitacyjnym. Środki na ten cel pochodzą z części opłat startowych wnoszonych przez zawodników uczestniczących w turnieju pływackim na myślenickim basenie, druga część od prywatnych sponsorów.

Więcej…
 

Ankieterzy przeprowadzają Kompleksowe Badania Ruchu w strefie podmiejskiej Krakowa Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2013 11:07, odsłon: 231

Aktualnie na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa, rozpoczyna się

V edycja Kompleksowych Badań Ruchu (KBR).

Obejmą one swoim zasięgiem Krakowski Obszar Metropolitarny, w skład którego wchodzi miasto Kraków oraz 33 gminy strefy podmiejskiej Krakowa.

 

Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kraków

 

Gminna akademia niepodległości w SP w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2013 11:01, odsłon: 573

Wolność kocham i rozumiem

… wolności oddać nie umiem – śpiewali z pełnym przekonaniem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach, kończąc swój występ gestem „V”: victorii-zwycięstwa i pokoju. Oni to w tym roku przygotowali doroczny listopadowy koncert – gminną akademię niepodległości.

Więcej…
 

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym. Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2013 09:57, odsłon: 668

WYKAZ
nieruchomości stanowiących własność Gminy Sułkowice, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.

Więcej…
 

Pamiętamy o bohaterach i ofiarach Drukuj Email
wtorek, 19 listopada 2013 11:21, odsłon: 425

20131107goscibiaPod pomnikiem na Gościbi w Harbutowicach - 7 listopada 2013 r.

7 listopada 2013 r. pod pomnikiem na Gościbi w Harbutowicach delegacja gminna z burmistrzem Piotrem Pułką, przedstawiciele AK z ppułk. Franciszkiem Oremusem, Stowarzyszenie Przyjaciół Harbutowic "Sanguszka" z Ireną Magierą, sołtys Harbutowic Bożena Horwat oraz ks. proboszcz Zbigniew Nowak oddali hołd pomordowanym na Gościbi w czasie II wojny światowej oraz bohaterom, którzy walczyli z okupantem niemieckim na sułkowickiej ziemi.

Delegacje złożyły wiązanki biało-czerwonych kwiatów oraz zapaliły znicze w miejscu pamięci, a ppułk. Franciszek Oremus, który przyjeżdża tu co roku z Wieliczki, gdzie mieszka, opowiedział o wydarzeniach tamtych lat, ponieważ był on jednym z uczestników i świadków tamtych tragicznych wydarzeń.

JGK

Więcej…
 

W ramach działań LGD Drukuj Email
piątek, 15 listopada 2013 14:16, odsłon: 670

Powstaje monografia stowarzyszeń z gminy Sułkowice

Spotkanie organizacyjne poświęcone temu wydawnictwu, połączone z dyskusją panelową o dokonaniach, problemach i nadziejach stowarzyszonych, odbyło się w gimnazjum w Sułkowicach we wtorek 12 listopada 2013 r. Monografię opracowuje Urząd Miejski w Sułkowicach. Wydawnictwo otrzymało dofinansowanie z funduszów europejskich. Umowę w tej sprawie burmistrz podpisał wiosną z urzędem marszałkowskim.

Po co monografia?

W zamierzeniu publikacja adresowana jest do samych stowarzyszeń i do mieszkańców naszej gminy. Ma zawierać informacje o ich działalności, by ludzie wiedzieli, z czym można się do której organizacji zwrócić, a także pomóc chętnym w podjęciu decyzji, w której z nich widzieliby pole do własnej działalności. Praca nad tworzeniem monografii ma też służyć do zdiagnozowania potrzeb, problemów oraz dążeń organizacji i grup.

loga stow

Więcej…
 

Za Centrum Kultury w Krzywaczce - I miejsce w konkursie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Drukuj Email
czwartek, 14 listopada 2013 09:57, odsłon: 896

ckI miejsce w Małopolsce dla gminy Sułkowice w konkursie "Przyjazna wieś"

Projekt "Utworzenie Centrum Kultury w Krzywaczce" zwyciężył w małopolskim etapie V edycji konkursu "Przyjazna wieś" w kategorii infrastruktura społeczna. Celem konkursu było pokazanie najlepszych inicjatyw z zakresu infrastruktury, zrealizowanych na obszarach wiejskich na terenie województwa małopolskiego dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Nasza gmina wygrała pamiątkową statuetkę nagrody, promocję projektu na stronach www.fundusze.malopolska.pl, www.malopolskie.ksow.pl oraz nagrodę specjalną europosła Czesława Siekierskiego dla zdobywców I miejsca - wyjazd do Brukseli. Decyzją Regionalnej Komisji Konkursowej - projekt został zgłoszony do rywalizacji w etapie ogólnopolskim.

Bardzo się cieszymy z tej nagrody. To jest bardzo dobra promocja gminy, bo znowu będzie się o niej mówiło - dobrze mówiło - z powodu rzetelnej pracy wykonanej przez urząd i zespół aktywnych mieszkańców.

Więcej…
 

95. rocznica odzyskania niepodległości Drukuj Email
środa, 13 listopada 2013 14:12, odsłon: 730

ministura11 Listopada w Sułkowicach

Święto Niepodległości zgromadziło w tym roku w kościele w Sułkowicach i pod pomnikiem na Rynku wyjątkowo licznie mieszkańców naszej gminy, delegacje z wieńcami i poczty sztandarowe. 95. Rocznicę odzyskania niepodległości uczcili modlitwą, pieśniami patriotycznymi i chwilą zadumy sensem niepodległości i wolności Ojczyny w osobistym życiu człowieka. Po uroczystościach pod pomnikiem w strażnicy OSP w Sułkowicach w świątecznej atmosferze wręczone zostały nagrody samorządowe, przyznane w tym roku przez Radę Miejską ks. Markowi Sudrowi, Stanisławowi Biernatowi i Stowarzyszeniu Gospodyń "Kalina".

Więcej…
 

W bibliotece - Wieczorek poetycki "Nocą, gdy nie śpię" Danuty Dróżdż - 06.11.2013 r. Drukuj Email
czwartek, 14 listopada 2013 14:11, odsłon: 645

poezja"Tworzyć to moje motto/To moje wezwanie"

W Izbie Tradycji można oglądać wystawę prac malarskich Danuty Dróżdż, uczestniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach. Jednak to tylko jeden z talentów tej uzdolnionej artystki. Jej główną działalnością artystyczną jest bowiem poezja, którą można było usłyszeć na wieczorku poetyckim w sułkowickiej bibliotece.

Gminna Biblioteka Publiczna w Sułkowicach wraz z WTZ w Harbutowicach zorganizowały 6 listopada 2013 r. spotkanie autorskie poetki Danuty Dróżdż, prezentującej tomik wierszy pt. "Oczekiwanie". Na zaproszenie odpowiedzieli: władze gminy, uczestnicy harbutowickich warsztatów terapii zajęciowej, proboszcz z Palczy Jan Gibała, młodzi czytelnicy biblioteki w Harbutowicach, a także rodzina oraz znajomi i przyjaciele autorki. W ten sposób dyrektor GBP Małgorzata Dzidek promuje czytelnictwo, działalność swojej instytucji, a także pokazuje, że już od kilku miesięcy co tydzień z wielkim zadowoleniem i zaangażowaniem współpracuje z osobami niepełnosprawnymi oraz w efekcie prezentuje ich różnorodne uzdolnienia.

Więcej…
 

Jubileusz nadania imienia i sztandaru w Gimnazjum w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 13:32, odsłon: 811

miniaturkaFestiwal wdzięczności i talentów

Uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele Gimnazjum w Sułkowicach świętowali 10-lecie nadania imienia Prymasa tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego i sztandaru. Za tego Patrona społeczność szkolna najpierw podziękowała Panu Bogu Mszą św. w kościele parafialnym, a następnie ludziom za serce dla szkoły, ofiarna prace na jej rzecz i pomoc tych, na których zawsze można liczyć.

Wielu dostojnych gości zasiadło na honorowym miejscu w hali sportowej gimnazjum. Przynieśli ze sobą słowa uznania dla szkoły, wybrane myśli z bogatego duchowego dorobku Prymasa Tysiąclecia, przesłania na dalsze lata i prezenty "urodzinowe". Prezes Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska Bohdan Piotrowicz przywiózł uczniom dar szczególny - sfinansuje wycieczkę do Muzeum Lat Dziecięcych Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli; miejsca gdzie przygotowywał się do swojego życiowego powołania i uczył odpowiadać na Głos Boży.

Więcej…
 

Łabędzie na zalewie w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 13:25, odsłon: 446

labedzie mLato już dawno za nami, złota polska jesień pojawia się i znika, promienie złocistego słońca rozpieszczają nas coraz rzadziej, jednakże spacery wskazane są o każdej porze roku. Sułkowice mają zalew, gdzie można przyjść z przyjaciółmi, czy ze swoją drugą połówką. Niektórzy kojarzą nasze jeziorko tylko z upalnym latem i przyjemną ochłodą we wszystkie gorące dni. A przecież można zalew wykorzystywać przez cały rok. W zeszłym roku przebojem zalewu stał się żółw, który nieoczekiwanie się tam pojawił. W tym roku przebojem są tu inne zwierzęta. Otóż ostatnio na zalewie pojawiły się dwa dostojne łabędzie. Uroczo i romantycznie wyglądają w jesiennej scenerii sułkowickiej przyrody. Warto tu przyjść i pooglądać z bliska te wspaniałe okazy. Zapraszamy!

JGK

Więcej…
 

Sadzimy drzewa i krzewy Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 10:35, odsłon: 456

sadzenieW Sułkowicach i w Rudniku

Nad zalewem w Sułkowicach, za placem targowym na Zielonej i w Rudniku przybyło kilkaset nowych drzew.

Po burzliwych konsultacjach (bo była burza mózgów) sekretarz gminy Małgorzata Dziadkowiec i właścicielka szkółki drzew i krzewów Maria Szewczyk zdecydowały, że posadzone zostaną drzewa już nieco podrośnięte, tak by łatwiej przetrwały okres, w którym narażone są na zniszczenie niechcąco przez nieuważnych przechodniów. Z tej samej przyczyny wybrano iglaste i liściaste gatunki "zwyczajnych" drzew, naturalnie rosnących w naszych okolicach: sosny, jodły, lipy, akacje, jarzębiny i klony.

Więcej…
 

Gminne Święto Seniorów Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 10:39, odsłon: 504

Dzień SenioraAby starość była otoczona młodością

Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny zaprosił Seniorów naszej gminy do wspólnego świętowania ich Dnia wraz z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej z Sułkowic i Biertowic, pracownikami OPS i władzami gminy. Spotkania odbywają się w ramach projektu "Aktywni Razem", a miejscem święta jest Karczma w Krzywaczce, do której Seniorzy przywożeni są autobusem ze wszystkich miejscowości.

Przybyłych na wspólne święto 22 października 2013 r. oficjalnie powitali dyrektor OPS Józefa Bernecka i burmistrz Piotr Pułka, składając życzenia zdrowia, pogody ducha i kochających serc.

POKL

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

Strona 103 z 116

Inwestycje 2017

  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016
  • Inwestycje 2016

Biertowice - budowa hali sportowej

hala mini

BEZPIECZEŃSTWO

osp logo  oc logo 

Remontujemy zabytki

studnia mini

Porady prawne

paragraf

    

Gmina Sułkowice
facebook

Fundusze unijne

PROGRAM OPERACYJNY POMOC TECHNICZNA 2014-2020

Program Operacyjny  Infrastruktura i Środowisko

Małopolski Regionalny  Program Operacyjny

Program Rozwoju  Obszarów Wiejskich

wfosigw

Gazeta Gminna

Nasze Insygnia

 

sok

Współpraca

  • Współpraca
  • Współpraca

 

podkowka