Ostrzeżenie meteorologiczne Drukuj Email
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 09:02, odsłon: 244

Zjawisko/stopień zagrożenia: Silne burze z gradem, wezbrania rzek/2
Obszar: województwo małopolskie
Ważność (cz. urz.): od godz. 12:00 dnia 11.08.2014 do godz. 24:00 dnia 11.08.2014
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 60 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu.

W związku prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu głównie o charakterze burzowym, w zlewniach: Soły poniżej kaskady, Skawy, Raby, Szreniawy, Uszwicy, Dunajca, Ropy, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa, w miejscach wystąpienia burz prognozowany jest wzrost poziomu wody (lokalnie gwałtowny), w strefie stanów średnich oraz do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów możliwe są także przekroczenia stanów alarmowych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 80%

Źródło: IMGW-PIB