Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)INFORMACJA O MOŻLIWYM URUCHOMIENIU SYREN ALARMOWYCH Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2016 09:44, odsłon: 586

REGIONALNE ĆWICZENIE OBRONNE  "ANAKONDA - 16"


Zgodnie z informacją Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zawiadamia się mieszkańców gminy, że w związku z zaplanowanym na obszarze kraju ćwiczeniem wojsk "Anakonda - 16" w ramach, którego prowadzone będzie "Regionalne Ćwiczenie Obronne" z administracją publiczną, w dniach 07 - 09 czerwca 2016 r (termin zapasowy 10 czerwca).

Elementami ćwiczenia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Podczas rozgrywanych epizodów mogą zostać uruchomione w systemie całodobowym syreny elektroniczne lub mechaniczne w ramach Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności. Będzie to SYGNAŁ TRENINGOWY.
Jednocześnie przypominamy interpretację obowiązujących sygnałów:
- "OGŁOSZENIE ALARMU" - modulowany dźwięk w okresie trzech minut;
- "ODWOŁANIE ALARMU" - ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Podstawą prawną do włączenia syren alarmowych są zapisy § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96).
Wymóg prawny uprzedzenia ludności o rozpoczęciu ćwiczenia i użyciu sygnałów alarmowych zostaje spełniony poprzez niniejsze poinformowanie o ćwiczeniu na stronie internetowej Gminy Sułkowice.