Dzieci z gminy Sułkowice w Parku Miniatur w Inwałdzie Drukuj Email
poniedziałek, 30 maja 2011 14:21, odsłon: 931

Piskom i radości nie było końca.

20110415krzonowkanarynku_m 21 maja 2011 roku ponad 40 dzieci z Gminy Sułkowice wzięło udział w wycieczce z okazji Dnia Dziecka do Parku Miniatur oraz Mini Zoo w Inwałdzie. Park Miniatur - Świat Marzeń w Inwałdzie ufundował bilety wstępu dla 50 osób, a Mini Zoo przejazd Ciuchcią do zoo oraz jego zwiedzanie. Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Sułkowic, Krzywaczki, Rudnika, Harbutowic i Biertowic wraz z opiekunami zostały przywiezione na miejsce o godzinie dziesiątej. Tam czekała już Ciuchcia, która zawiozła je do Mini Zoo. Wraz z przewodnikiem mogły oglądać różne zwierzęta, a także same pokarmić podopiecznych zoo. Najwięcej radości sprawiło im karmienie kóz oraz osiołków. Każde dziecko mogło również pogłaskać tchórzofretkę. Na chętnych czekała przejażdżka na koniach pod okiem instruktora.

Następnie Ciuchcia zabrała uczestników wycieczki na teren Parku Miniatur. Podczas oczekiwania na przewodnika dzieci korzystały z atrakcji takich jak dwukrotna przejażdżka na Piracie, Kole Młyńskim lub Auto Scooterze. Przewodnik zabrał grupę w podróż wśród najpiękniejszych zabytków nie tylko Europy, ale całego Świata. Dzieci miały okazję podziwiać większość budowli w skali 1:25, m.in. Wieżę Eiffla w Paryżu, Operę w Sydney, Koloseum Rzymskie, Plac Św. Piotra w Rzymie.

Po tej wspaniałej wyprawie zostały podzielone na mniejsze grupki i mogły z opiekunami szaleć po Parku, korzystając z darmowych atrakcji: zabawy w Zielonym Labiryncie, Dziecięcej Karuzeli, kolejki elektrycznej Farma, 9 metrowej zjeżdżalni oraz zabawy w Małpim Gaju.

W międzyczasie odbywały się konkursy sportowe, pokazy tańca, pokazy tworzenia biżuterii oraz tworzenie malowideł na twarzach dzieci. Atrakcje te organizowały postacie ze znanych bajek. Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli wspaniałe budowle architektury polskiej ? również w wersji mini.

Po dniu pełnym wrażeń dzieci wróciły do domów - bardzo wdzięczne, rozpromienione i zadowolone z tego, że mogły się wybrać na taką wyprawę.

Pomysłodawcą i jednym z organizatorów była Grażyna Konieczna z krakowskiej Gwiazdkowej Niespodzianki, współorganizacją zajęły się natomiast prezes sułkowickiego koła PZERiI Danuta Sołtys oraz Świetlica Środowiskowa na czele z kierowniczką Krystyną Sosin, która zajęła się częścią logistyczną przedsięwzięcia. Transport ufundował Urząd Miejski w Sułkowicach.

W Parku Miniatur uczestnikom wycieczki towarzyszyła ekipa filmowa Dobrej Telewizji, która nagrywała uśmiechy dzieci i ich radość podczas zwiedzania, zabaw i zawodów. Reportaż z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na stronie www.dobra-telewizja.pl.

Joanna Słowik