Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)25 ? lecie księdza Jacka Budzonia Drukuj Email
piątek, 24 czerwca 2011 07:48, odsłon: 1776


Srebrny Jubileusz w Biertowicach

 Msza św. o godz. 10:00 w Biertowicach w dniu 19 czerwca była bardzo uroczysta i szczególna, bowiem to w jej trakcie odbyło się podsumowanie 25 - lecia działalności ks. Jacka Budzonia, proboszcza Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Biertowicach. Ks. proboszcz odprawiał mszę razem z księżmi rodakami Kazimierzem i Antonim Sławińskimi. Jeden z nich wygłosił kazanie, w którym przytoczył ciekawy życiorys ks. Jacka, jego drogę od czasu powołania. Jak zaznaczył, wszystko, co spotkało srebrnego Jubilata, działo się z woli Boga i płynęło z serca Jezusa. Podkreślił fakt, że te srebrne śluby ks. Jacka odbywają się w niedzielę Trójcy Św., która daje Jubilatowi siłę na dalszą drogę kapłaństwa.

     Schola z Biertowic oraz zespół gitarowy wspierane przez Małgorzatę Ciężkowską przygotowały piękny program artystyczny złożony ze słów podzięki zarówno dla księdza Jacka jak i jego Matki oraz z pięknie zaśpiewanych pieśni religijnych. Słowa uznania i kwiaty złożyli także Burmistrz Piotr Pułka, druhowie OSP Biertowice oraz parafianie reprezentowani przez Stanisławę Piątkowską. Kilka pieśni ze ?Sto lat" na czele odegrała kapela ludowa Tęcza z Maszkowa. Uroczystość ta była bardzo piękna i wzruszająca. Na koniec ks. Budzoń podziękował wszystkim za zaangażowanie i obecność w tak ważnym dla niego dniu i zaprosił wszystkich parafian na kawę i ciasto, którymi częstował na pikniku rodzinnym w Biertowicach, a które przygotowały na tę okazję panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Biertowic.

Joanna Gatlik

 

KS. JACEK BUDZOŃ urodził się 13.05.1961 r. w Myślenicach. W 1986 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk Metropolity Krakowskiego ks. kard. Franciszka Macharskiego. Jako wikariusz przebywał w następujących placówkach: Parafia w Krzeszowicach - 2 lata, Parafia Wzgórza Krzesławickie - 7 lat, Kraków Podgórze - Parafia św. Józefa - 5 lat, Dobczyce - 2 lata, Kraków - Bieńczyce (Arka Pana) - 3 lata, Kraków - Krowodrza (św. Jadwiga) - 1 rok.

1 lipca 2006 roku został mianowany rektorem kościoła p.w. Matki Bożej Różańcowej w Biertowicach i otrzymał misję tworzenia nowej parafii, a od 3 grudnia 2006 r. został pierwszym proboszczem parafii w Biertowicach.