Listopadowa Wieczornica SP nr 1 w SOK-u Drukuj Email
środa, 14 listopada 2018 14:41, odsłon: 680

11 listop wieczornicaUczniowie dla Niepodległej

Na wieczornicę dedykowaną Niepodległej Ojczyźnie zaprosiła mieszkańców i gości Szkoła Podstawowa nr 1.

W piątkowy wieczór 9 listopada uczniowie wystąpili z pięknym programem patriotycznym, dając dobre świadectwo zarówno swoich talentów, jak też pracy wychowawczej szkoły.

Gości powitała dyrektor szkoły Krystyna Madejczyk. Przybyli dyrektorzy szkół i przedszkoli z całej gminy, ks. proboszcz Edward Antolak, radni Rady Miejskiej i powiatowi kończącej się kadencji oraz nowo wybranych samorządów gminy i powiatu z burmistrzem elektem Arturem Grabczykiem, rodzice występujących uczniów oraz wierna widownia Sułkowickiego Ośrodka Kultury.

Na prezentowany koncert złożyły się pieśni, wiersze i fragmenty prozy oraz taniec w wykonaniu uczniów Jedynki. Doskonale przygotowany przez nauczycieli, w bogatej oprawie plastycznej w barwach narodowych, przemawiający prosto do serc - program spotkał się z gorącym przyjęciem widowni. Miła niespodzianka było też zaproszenie ułana (członka Małopolskiego Klubu Rekreacji i Turystyki Konnej imienia 21 pułku ułanów Nadwiślańskich) Andrzeja Koska – artysty operowego, który swoim wspaniałym tenorem zaśpiewał piosenki żołnierskie i legionowe. Gościnnie wystąpiły także pary taneczne wraz z kapelą ZPiT Elegia.

Na zakończenie dyrektor szkoły oraz grono pedagogiczne i rodzice zaprosili wszystkich na prawdziwie polski poczęstunek - kapuśniak i szarlotkę.

tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka