Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Otwarcie ogólnodostępnego boiska przy ZPO w Harbutowicach Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2018 14:44, odsłon: 629

Na nawierzchni z trawy syntetycznej

otwarcie_boiska_harb Uroczystego otwarcia boiska przy szkole w Harbutowicach dokonano 13 listopada 2018 r. przy całej społeczności szkolnej.

Do tej pory było tu zwykłe boisko asfaltowe, to nowe ma nawierzchnię z trawy syntetycznej i jest wielofunkcyjne - do piłki ręcznej i siatkówki oraz ma dwa punkty do gry w koszykówkę.

Boisko zostało wykonane przez firmę Torakol z Koszczał za kwotę 567 645,95 zł. Zewnętrzne wymiary terenu boiska wynoszą 37,60 m/17,60 m, a samo boisko ma 34m/16 m. Jego powierzchnia ze strefą wybiegu ma 661,76 m2. Powierzchnia terenu utwardzonego kostką to 170 m2. Teren wokół został wyposażony w elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Ogrodzenie boiska stanowią piłkochwyty o wysokości 4 i 5 metrów. Boisko zostało także wyposażone w oświetlenie zainstalowane na 4 masztach.

Na otwarcie dyrektor Małgorzata Kisielewska zaprosiła osoby, które przyczyniły się do jego powstania. Odpowiedzieli na nie wiceprzewodnicząca rady miejskiej, a zarazem przewodnicząca komisji oświaty, kultury i rekreacji Krystyna Sosin, radna z Harbutowic Monika Lempart, burmistrz Gminy Sułkowice Piotr Pułka, sekretarz Małgorzata Dziadkowiec, zastępca kierownika referatu techniczno-inwestycyjnego UM Dorota Gabryl oraz reprezentant firmy wykonującej inwestycję Władysław Witek.

Ksiądz proboszcz z harbutowickiej parafii Janusz Stopiak poświęcił nowe boisko, życząc uczniom, by nie zapominali, żeby korzystać z niego w duchu chrześcijańskim.

Burmistrz Piotr Pułka wspominał, jak to grał w tym miejscu ze swoimi kolegami w piłkę ręczną i wymienił jednego z nich – Janusza Rzewuskiego znakomitego leworęcznego rozgrywającego, który zrobił dużą karierę sportową i brał udział w igrzyskach w Moskwie. Wyraził nadzieję, że uczniowie będą zadowoleni z tego boiska, które powstało przecież specjalnie z myślą o nich i że również będą osiągać olimpijskie sukcesy, zaczynając właśnie w tym miejscu.

Głos zabrała również Krystyna Sosin, która wspominała, jak radne z Harbutowic starały się o to, by to boisko zostało wykonane. Cieszyła się, że inwestycja doszła do skutku i że już można z niej korzystać. Życzyła wszystkim pięknej sportowej rywalizacji.

Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły przygotowali specjalny program artystyczny o tematyce sportowej. Po przecięciu symbolicznej biało-czerwonej wstęgi przez wszystkich gości, burmistrz Piotr Pułka strzelił gola do jednej z bramek, z nim Władysław Witek, a na koniec nauczyciel WF-u Szymon Tokarz. Potem starsi uczniowie w otoczeniu całej społeczności szkolnej rozegrali na nowej murawie pierwszy symboliczny mecz piłki nożnej.

Oby boisko służyło wszystkim jak najlepiej i jak najdłużej.

tekst i fotografie Joanna Gatlik-Kopciuch