Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Dzień Patrona w PS nr 2 w Sułkowicach Drukuj Email
czwartek, 06 grudnia 2018 15:54, odsłon: 403

Akademia dla św. Mikołaja – 6 grudnia 2018 r.

mikolaj_2 Wczoraj przyszedł do dzieci, dziś one przyszły do niego. Ulubiony święty wszystkich dzieci. Sala w Przedszkolu Samorządowym nr 2 im. św. Mikołaja w Sułkowicach wypełniona po brzegi pięknymi podarunkami, święty z długą białą brodą. I ta radość i zachwyt dzieci na widok świętego – bezcenne. Niektóre się go bały, uciekały, niektóre przybijały mu piątkę i chętnie robiły sobie z nim zdjęcie. Ulubiony dzień w roku każdego dziecka. Dzień św. Mikołaja.

 

W PS nr 2 świętowano aż dwa dni, a to dlatego, że wszystkie przedszkolaki przygotowały swojemu patronowi prezent – niejako imieninowo-mikołajkowy. Na wspólnym apelu zaśpiewały piękne piosenki, wydeklamowały świąteczne wierszyki. Specjalnie na tę okoliczność mama jednego z przedszkolaków, a zarazem liderka Bożych Nutek Monika Król skomponowała i napisała tekst piosenki do św. Mikołaja pt. „Dziękuję św. Mikołaju”. Dzieci zaśpiewały więc tę piosenkę i na powitanie dostojnego gościa, i znowu na apelu. Wcześniej miały próby z panią Moniką i wszystkie doskonale znały tekst i melodię, a kompozytorka akompaniowała im na gitarze.

„Święty Mikołaju, na Ciebie czekamy/przez okno zamknięte ciągle wyglądamy; ty wzruszasz mnie do łez, przybyłeś znowu do mnie, obdarować chcesz; Dajesz nam tak wiele, jesteś przyjacielem. Przytuleni do okien tęsknimy, do poduszki chowamy życzenia”; Ptaszkom jeść daliśmy w przedszkolnym karmniku,/ przywieź nam Mikołaju prezentów bez liku; o św. Mikołaju – przynosisz dobro nam i mówisz – lubisz dzielić się tym, co mam, rozdajesz nam nadzieję, by z wiarą patrzeć w dal, a miłość to największy Twój dar” – to tylko fragmenty zwrotek, które śpiewały patronowi dzieci.

Na koniec zaś zmówiły modlitwę oraz odśpiewały hymn przedszkola do św. Mikołaja. Na koniec dyrektor Jadwiga Żak zaprosiła wszystkie dzieci, by przyszły wraz z rodzinami pomodlić się w niedzielę 9 grudnia 2018 r. na mszę św. o 11:30 w intencji wszystkich osób związanych z przedszkolem nr 2 w Sułkowicach.

tekst i fot. jgk