Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Szlachetna Paczka – finał rejonu Sułkowice – 8 i 9 grudnia 2018 r. Drukuj Email
poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:36, odsłon: 547

Pomoc dopasowana do konkretnych rodzin

szlachetni W sobotę i niedzielę 8 i 9 grudnia 2018 r. - zaraz po wizytach św. Mikołaja - otwarły się inne mikołajowe serca. Wszystkie 24 rodziny, które objęła pomocą akcja Szlachetna Paczka w rejonie gmin Sułkowice, Lanckorona i Budzów, znalazły swoich darczyńców i otrzymały potrzebną pomoc.

 

Jak mówi lider rejonu Sułkowice Joanna Rozwadowska – „Rodziny były bardzo zadowolone, pokazały nam one całą gamę emocji – od wzruszenia po radość i płacz. W piątek na magazyn trafiło 7 paczek, w sobotę 13, a w niedzielę 4. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy nam upiekli ciasta oraz restauracjom I love Pizza z Biertowic, Pizzerii Zielona w Sułkowicach i Restauracji Trento z Krzywaczki za pizze dla wolontariuszy.”

Osoby, które zaangażowały się w tegoroczną akcję Szlachetna Paczka, to: Joanna Rozwadowska – lider rejonu, Tomasz Rozwadowski, Kamil Pieronkiewicz, Filip Piechota, Maria Pitala, Joanna Krzywoń, Małgorzata Zawada, Sonia Król, Gabriela Golonka, Natalia Wypartowicz, Kinga Oliwa, Kamila Kondracka – logistyk na magazynie i pomocnicy magazynowi: Zofia Kondracka, Jakub Opyrchał, Mateusz Pitala i jako kierowcy: Michał Kiebzak, Wiktor Kiebzak i Rafał Kurek z OSP Sułkowice oraz Marcin Zawada. Magazyn, jak już od kilku lat, dzięki uprzejmości władz gminnych, został ulokowany w Starej Szkole w Sułkowicach, która jest doskonałym miejscem pod względem logistycznym.

I tak ludzie o wielkich sercach znów znaleźli ujście swojej dobroci – w bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym, ci zaś odwdzięczyli się uśmiechem na twarzy, radością i wdzięcznością.

tekst i fot. jgk