Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Szlachetna Paczka – finał rejonu Sułkowice – 8 i 9 grudnia 2018 r. Drukuj Email
poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:36, odsłon: 504

Pomoc dopasowana do konkretnych rodzin

szlachetni W sobotę i niedzielę 8 i 9 grudnia 2018 r. - zaraz po wizytach św. Mikołaja - otwarły się inne mikołajowe serca. Wszystkie 24 rodziny, które objęła pomocą akcja Szlachetna Paczka w rejonie gmin Sułkowice, Lanckorona i Budzów, znalazły swoich darczyńców i otrzymały potrzebną pomoc.

 

Jak mówi lider rejonu Sułkowice Joanna Rozwadowska – „Rodziny były bardzo zadowolone, pokazały nam one całą gamę emocji – od wzruszenia po radość i płacz. W piątek na magazyn trafiło 7 paczek, w sobotę 13, a w niedzielę 4. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy nam upiekli ciasta oraz restauracjom I love Pizza z Biertowic, Pizzerii Zielona w Sułkowicach i Restauracji Trento z Krzywaczki za pizze dla wolontariuszy.”

Osoby, które zaangażowały się w tegoroczną akcję Szlachetna Paczka, to: Joanna Rozwadowska – lider rejonu, Tomasz Rozwadowski, Kamil Pieronkiewicz, Filip Piechota, Maria Pitala, Joanna Krzywoń, Małgorzata Zawada, Sonia Król, Gabriela Golonka, Natalia Wypartowicz, Kinga Oliwa, Kamila Kondracka – logistyk na magazynie i pomocnicy magazynowi: Zofia Kondracka, Jakub Opyrchał, Mateusz Pitala i jako kierowcy: Michał Kiebzak, Wiktor Kiebzak i Rafał Kurek z OSP Sułkowice oraz Marcin Zawada. Magazyn, jak już od kilku lat, dzięki uprzejmości władz gminnych, został ulokowany w Starej Szkole w Sułkowicach, która jest doskonałym miejscem pod względem logistycznym.

I tak ludzie o wielkich sercach znów znaleźli ujście swojej dobroci – w bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym, ci zaś odwdzięczyli się uśmiechem na twarzy, radością i wdzięcznością.

tekst i fot. jgk