Wybory do Izby Rolniczej

Gminne Jasełka " Bóg między nami" w SP nr 1 w Sułkowicach – 16 grudnia 2018 r. Drukuj Email
wtorek, 18 grudnia 2018 14:55, odsłon: 505

„W ten świąteczny dzień niech Was błogosławi Bóg, niech da szczęście by znów każdy cieszyć się mógł!”

cieslica W tym roku po raz pierwszy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach zorganizowano Gminne Jasełka pt. „Bóg między nami” przygotowywane przez uczniów szkoły. W niedzielę 16 grudnia 2018 roku o godzinie 15:00 na hali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, społeczność szkolna, rodzice oraz licznie przybyli mieszkańcy Sułkowic, by wspólnie poczuć już świąteczną atmosferę i duchowo przygotować się na Boże Narodzenie.

Uroczystość rozpoczął przedstawiciel Zespołu „Cieślica” witając przybyłych gości, a następnie zgromadzonych mieszkańców oraz wszystkich zaproszonych powitała dyrektor Krystyna Madejczyk. Wyjątkowa sceneria wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, zaś o dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zdolni mali aktorzy klas II, tancerki z klas II i VII oraz wokaliści z chóru szkolnego. Publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa oraz przychodzącego na świat maleńkiego Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była tańcami, kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, tancerzy, śpiewaków, solistów, instrumentalistów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie na widzach. Natomiast dzieci miały możliwość nie tylko uczestniczenia w tradycji, tak ważnej przecież dla nas chrześcijan, ale mogły także zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Następnie na scenę wkroczył Zespół Regionalny „Cieślica” z Zawoi, który swoim występem – śpiewem, tańcem, turoniem uświetnił to radosne spotkanie. Zespół spod Babiej Góry dał pokaz prawdziwej góralskiej mocy głosów, nóg i poczucia humoru.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych gwarowych życzeń od zespołu, a następnie od dyrektor szkoły, która podziękowała wszystkim wykonawcom i nauczycielom za stworzenie tej niepowtarzalnej atmosfery, jedynej w roku nocy Bożego Narodzenia.

Po występach zebrani goście mogli zakupić liczne ozdoby świąteczne i ciasta na Kiermaszu Bożonarodzeniowym przygotowanym dzięki Nauczycielom i wspaniałym, hojnym Rodzicom oraz nieocenionym sponsorom i darczyńcom. Można było również degustować przygotowany na tę okazję świąteczny poczęstunek.

na podst. informacji ze strony szkoły

fot. Joanna Gatlik-Kopciuch