Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Ferie w Świetlicy Środowiskowej Drukuj Email
czwartek, 07 lutego 2019 14:01, odsłon: 348

Dwa tygodnie zabaw radosnych i pożytecznych za nami

ferie świetlica W piątek 25 stycznia wspólnym wyjazdem na basen zakończyła się akcja „Ferie 2019” ze Świetlicą Środowiskową. W bieżącym roku na zajęcia we wszystkich miejscowościach gminy uczęszczało 146 dzieci. Uczestnicy mieli do dyspozycji dobrze wyposażone sale zabaw, mogli korzystać z hal sportowych i odbywać w atmosferze radości i wspólnej zabawy wycieczki autokarowe. 

Na placówkach u siebie

Każde zajęcia miały formę zabawy aktywizującej działalność poznawczą oraz były źródłem relaksu wyzwalającego spontaniczną radość. Oczywiście do najbardziej ulubionych należały zabawy ruchowe. Każdego dnia była więc piłka, skakanka, badminton, rywalizacja grup, zabawy zespołowe. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w zajęciach z chustą „Klanza”, która dawała nieograniczone możliwości ruchu jak i pomysłowości co do jej wykorzystania. Dzieci mogły też korzystać z piłkarzyków, tenisa stołowego i stołu do Cymbergaja. Uczestnicy z zacięciem artystycznym w każdej miejscowości wykonali piękne plakaty pod hasłem „W baśniowej krainie”, mieli okazję do rysowania, malowania i uczestnictwa w zajęciach origami. Powodzeniem cieszyły się też świetlicowe gry planszowe, zgaduj –zgadule i zespołowe kalambury.

Na wycieczkach

Uczestnicy odbyli trzy wycieczki do Krakowa i dwa wyjazdy na basen do Suchej Beskidzkiej. Pierwsza z nich to odwiedziny w „KLockolandzie”. To centrum zabawy i edukacji w świecie klocków Lego. Pobyt składał się z trzech modułów: kreatywna strefa budowy, warsztaty z robotyki i interaktywny pokaz wyzwalający ciekawość i utrwalający wiedzę . W wycieczce dział wzięło 105 uczestników. Następny wyjazd to pobyt w kinie. 112 dzieci obejrzało bajkę „Królowa Śniegu po tamtej stronie lustra”. To kolejna animacja z udziałem bohaterów słynnej baśni Andersena. Ostatni wyjazd to pobyt w Centrum Sztuki i Kultury Japońskiej Manggha. Opowieść o Japonii przeniosła uczestników w niezwykły świat samurajów, egzotycznych budowli i dzisiejszej nowoczesności. Dzieci zdobyły podstawy pisma i własnoręcznie, tradycyjną metodą pędzelkową napisały wybrane przez siebie słowa, a na koniec wykonały średniowieczny hełm samurajski. Mangghę odwiedziło 94 uczestników. Z zajęć na basenie skorzystało 167 uczestników w dwóch wyjazdach. 

Tegoroczne ferie przebiegały w twórczej atmosferze zespołowej zabawy kształcącej poczucie odpowiedzialności za wykonane zadanie i umiejętność pracy wspólnej dla dobra grupy. Frekwencja na zajęciach była wysoka.

Bernadeta Żurek

Kierownik Świetlicy Środowiskowej i zimowego wypoczynku

fot. z archiwum Świetlicy Środowiskowej