Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Zadbajmy o nasze pieniądze Drukuj Email
czwartek, 28 lutego 2019 11:19, odsłon: 130

 

Szanowni Państwo,

trwa składanie rozliczeń podatkowych PIT za 2018 r. Jednym z głównych źródeł dochodu miast i gmin są podatki płacone przez mieszkańców z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Im więcej ich wpłynie do budżetu miasta tym więcej pomysłów i inicjatyw wspólnie zrealizujemy.

Te pieniądze to środki na realne inwestycje, które podniosą standard życia w naszej gminie. Jeśli płacą Państwo podatki w miejscu zamieszkania, mogą one do Państwa wrócić w postaci chodników, lepszych dróg, nowych inwestycji, placów zabaw -  krótko mówiąc – w postaci przyjaznego i dobrze funkcjonującego otoczenia.

Aby pieniądze z Państwa podatku zasiliły budżet gminy Sułkowice nie trzeba zmieniać miejsca, zameldowania. Jeżeli mieszkacie Państwo w naszej gminie wystarczy w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach złożyć wypełniony formularz ZAP-3 i poinformować o tym pracodawcę. W zeznaniu rocznym należy zaktualizować dane adresowe i w formularzu ZAP-3 wpisać aktualne miejsce zamieszkania. Wypełnienie formularza jest bardzo proste i bezpłatne. ZAP-3 można złożyć razem z zeznaniem rocznym.

Dodatkowo jak co roku mamy możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Zachęcam więc Mieszkańców, aby rozliczając się z podatku za 2018 r. pamiętali o gminie Sułkowice oraz możliwości wsparcia poprzez przekazanie 1% podatku organizacji działających na terenie naszej Gminy, a zwłaszcza naszych szkół i przedszkoli.

Artur Grabczyk
Burmistrz Gminy Sułkowice