Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Koło Seniora – projekt Ośrodka Pomocy Społecznej w Sułkowicach Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 11:37, odsłon: 354

Rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Koło Seniora”

spotkanie ops seniorzy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach 4 marca 2019 r. rozpoczął realizację kolejnego projektu socjalnego pn. „Koło Seniora”. Spotkanie inauguracyjno - informacyjne odbyło się w Spółdzielni Socjalnej „Podkówka” gdzie również będą odbywały się kolejne spotkania w ramach tego projektu. 

Uczestników przywitał Burmistrz Gminy Sułkowice Artur Grabczyk oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sułkowicach Józefa Bernecka. Po przedstawieniu przez Dyrektora głównych założeń projektu oraz planowanych warsztatów głos zabrał Burmistrz, który pochwalił inicjatywę Ośrodka i przedstawił działania, jakie są planowane w gminie w celu pozyskania stałego miejsca na spotkania dla  seniorów. Jak powiedział „ pragnie, aby takie działania  nie  były okresowe, chce aby seniorzy otrzymali „swoje” miejsce, gdzie mogliby by się spotykać, bawić, uczyć, korzystać z różnego rodzaju aktywności”. Namawiał również uczestników spotkania do włączania się w działania w ramach innych projektów, aby młodsze pokolenia mogły korzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

W czasie dyskusji seniorzy dzielili się swoimi uwagami, proponowali dodatkowe  zajęcia np. nauka języka angielskiego, piesze wycieczki po okolicy, wyjazdy do kina itd. 

W projekcie uczestniczyć będzie 40 osób. Większość to kobiety, ale jak podkreślają realizatorzy projektu po raz pierwszy deklarację uczestnictwa złożyło 5 mężczyzn. Dlatego byli szczególnie i bardzo serdecznie witani przez wszystkich. 

„Koło seniora” będzie działało w okresie od marca do grudnia 2019 roku. W ramach projektu prowadzone będą między innymi warsztaty plastyczne, kulinarne, sportowe, teatralne a także kurs komputerowy. Osoby niezainteresowane w danym dniu  warsztatami będą mogły również przyjść na spotkanie, wypić kawę, zagrać w szachy, scrabble, karty, po prostu miło spędzić czas. Będą odbywały się także spotkania tematyczne w zależności od potrzeb i zainteresowań seniorów np. spotkanie z lekarzem, policjantem, fotografem, strażakiem.  

Zarówno Burmistrz jak i pracownicy Ośrodka mają nadzieję, że to „Tymczasowe Koło” będzie fundamentem dla „Klubu Seniora” takiego z prawdziwego zdarzenia, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, gdzie miło i aktywnie seniorzy z naszej gminy będą spędzać czas. 

 

Dyrektor  Ośrodka  Pomocy Społecznej

Józefa Bernecka