Wybory do Izby Rolniczej

Gazeta Gminna Klamra Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2019 09:13, odsłon: 438

Szanowni Państwo,

dzisiaj trafi do Państwa nowy numer naszego gminnego biuletynu informacyjnego KLAMRA. KLAMRA wydawana jest w naszej gminie od lat 90-tych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dostęp do informacji publicznej w naszym kraju jest bezpłatny dlatego też od tego numeru KLAMRA będzie biuletynem bezpłatnym.

Od kilku lat toczy się dyskusja dotycząca wydawania gazet przez samorządy, a w ostatnim czasie pojawiło się wiele opinii Regionalnych Izb Obrachunkowych i wyroków sądowych po analizie których nasuwa się wniosek, że Jednostki Samorządu Terytorialnego mogą wydawać gazety, pod warunkiem że będą one służyć wykonywaniu ich zadań własnych. W gazecie nie można zamieszczać płatnych reklam i ogłoszeń, ma ona być jedyne narzędziem do informowania mieszkańców o tym co dzieje się w naszej gminie. Jest to miejsce gdzie nasze stowarzyszenia czy placówki oświatowe mają okazję zaprezentować swoje sukcesy i pochwalić się osiągnięciami, gdzie zamieszczamy ważne urzędowe informacje, które powinny trafić do jak największego grona odbiorców. Wydawanie lokalnych gazet przyczynia się również do rozwoju społeczeństwa a dodatkowo kształtuje tożsamość wspólnoty samorządowej.

Burmistrz Gminy Sułkowice

Artur Grabczyk