Wybory do Izby Rolniczej

Komunikat Komisarza Wyborczego w Krakowie III z 11 marca 2019 roku w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych Drukuj Email
poniedziałek, 25 marca 2019 13:09, odsłon: 168

Komunikat Komisarza Wyborczego w Krakowie III
z 11 marca 2019 roku

Informuję, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 r., termin zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych upływa w dniu 26 kwietnia 2019 r. (piątek) w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Sułkowicach do godz. 14.30.

Kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych zgłasza pełnomocnik wyborczy (lub osoba upoważniona przez pełnomocnika wyborczego tego komitetu wyborczego):

1. komitetu wyborczego partii politycznej, która w ostatnich wyborach do sejmiku województwa samodzielnie utworzyła komitet wyborczy, który uzyskał mandat lub mandaty w danym województwie lub w ostatnich wyborach do Sejmu samodzielnie utworzyła komitet wyborczy, który uzyskał mandat lub mandaty. Nie ma przy tym znaczenia, czy nazwa komitetu wyborczego jest taka sama, i czy nazwa partii politycznej uległa zmianie, pod warunkiem, że partia jest wpisana pod tym samym numerem do ewidencji partii politycznych;
  2. koalicyjnego komitetu wyborczego koalicji partii politycznych, która w ostatnich wyborach do sejmiku województwa utworzyła w tym samym składzie koalicji koalicyjny komitet wyborczy, który uzyskał mandat lub mandaty w danym województwie lub w ostatnich wyborach do Sejmu utworzyła w tym samym składzie koalicji koalicyjny komitet wyborczy, który uzyskał mandat lub mandaty. Nie ma przy tym znaczenia, czy nazwa koalicyjnego komitetu wyborczego jest taka sama;
  3. reprezentujący pozostałe komitety wyborcze utworzone w tych wyborach.
  4. swoje kandydatury na członków obwodowych komisji wyborczych mogą zgłosić również wyborcy, będący w rejestrze wyborców województwa małopolskiego.

Sposób zgłaszania kandydatów określa uchwała NR 11/2019 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego.

Zgłoszenia kandydatów przyjmuje urzędnik wyborczy właściwy dla Gminy Sułkowice, za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w  Sułkowicach w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sułkowicach, w godzinach pracy Urzędu, tj. poniedziałek 8.00-17.00; wtorek, środa, czwartek 7.30-15.30; piątek 7.30-14.30.

Komisarz Wyborczy w Krakowie III

Bartłomiej Migda

Zgłoszenia kandydatów można dokonywać na drukach, stanowiących załącznik do niniejszego komunikatu.

Zgłoszenie do obwodowej komisji wyborczej przez komitet wyborczy - zał. nr 1

Zgłoszenie do obwodowej komisji wyborczej przez wyborcę - zał. nr 2

Uchwała NR 11/2019 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych