Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Otwarcie gabinetu stomatologicznego w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku Drukuj Email
czwartek, 28 marca 2019 11:14, odsłon: 234

Otwarcie gabinetu stomatologicznego w ZPO w Rudniku

1

27 marca nastąpiło uroczyste otwarcie gabinetu stomatologicznego w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku. Otwarcia dokonali: Burmistrz Gminy – Artur Grabczyk, Wicestarosta Myślenicki – Andrzej Pułka, Dyrektor ZPO – Konrad Gomulak oraz Właściciel Centrum Medycznego WIK – Piotr Woś. Gabinet mieści się na I piętrze nowo wybudowanej hali sportowej, posiada osobne wejście bezpośrednio od ulicy. Chodź gabinet mieści się w szkole w Rudniku, korzystać mogą z niego dzieci i młodzież z całej gminy. 

Gmina Sułkowice pozyskała na ten cel dotację z Ministerstwa Zdrowia w kwocie 98.345,00 zł. Gmina zakupiła sprzęt stomatologiczny na bardzo wysokim, europejskim poziomie, a także zrealizowano program edukacyjny w  zakresie zdrowia jamy ustnej. Podczas otwarcia Burmistrz Gminy – Artur Grabczyk podkreślił jak ważne jest dbanie o zdrowie jamy ustnej od najmłodszych lat, a także podziękował wszystkim którzy przyczynili się do powstania gabinetu. Gabinet będzie funkcjonował od 01 kwietnia. Harmonogram pracy gabinetu przewiduje, że w pierwszym miesiącu gabinet będzie otwarty dwa dni w tygodniu: poniedziałek i czwartek w godzinach 8:30-15:30, natomiast od maja gabinet będzie funkcjonował pięć dni w tygodniu.