Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Otwarcie gabinetu stomatologicznego w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku Drukuj Email
czwartek, 28 marca 2019 11:14, odsłon: 297

Otwarcie gabinetu stomatologicznego w ZPO w Rudniku

1

27 marca nastąpiło uroczyste otwarcie gabinetu stomatologicznego w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku. Otwarcia dokonali: Burmistrz Gminy – Artur Grabczyk, Wicestarosta Myślenicki – Andrzej Pułka, Dyrektor ZPO – Konrad Gomulak oraz Właściciel Centrum Medycznego WIK – Piotr Woś. Gabinet mieści się na I piętrze nowo wybudowanej hali sportowej, posiada osobne wejście bezpośrednio od ulicy. Chodź gabinet mieści się w szkole w Rudniku, korzystać mogą z niego dzieci i młodzież z całej gminy. 

Gmina Sułkowice pozyskała na ten cel dotację z Ministerstwa Zdrowia w kwocie 98.345,00 zł. Gmina zakupiła sprzęt stomatologiczny na bardzo wysokim, europejskim poziomie, a także zrealizowano program edukacyjny w  zakresie zdrowia jamy ustnej. Podczas otwarcia Burmistrz Gminy – Artur Grabczyk podkreślił jak ważne jest dbanie o zdrowie jamy ustnej od najmłodszych lat, a także podziękował wszystkim którzy przyczynili się do powstania gabinetu. Gabinet będzie funkcjonował od 01 kwietnia. Harmonogram pracy gabinetu przewiduje, że w pierwszym miesiącu gabinet będzie otwarty dwa dni w tygodniu: poniedziałek i czwartek w godzinach 8:30-15:30, natomiast od maja gabinet będzie funkcjonował pięć dni w tygodniu.