Wybory do Izby Rolniczej

Szkółka Piłkarska Gościbia Sułkowice - realizacja grantu Drukuj Email
piątek, 07 czerwca 2019 10:48, odsłon: 232

2W maju zrealizowano kolejny projekt grantowy na terenie Gminy Sułkowice. Tym razem dodatkowe wyposażenie zyskała Szkółka Piłkarska Gościbia Sułkowice. Stowarzyszenie powstało w 2016 r. oferując profesjonalne treningi sportowe dla dzieci i młodzieży, które trenują w grupach skrzatów, żaków i orlików. W ramach swojej działalności poza treningami organizują spotkania integracyjne, wyjazdy na mecze sportowe, organizują wypoczynek letni i zimowy, dzień dziecka oraz inne imprezy sportowe.

Dzięki realizacji projektu grantowego ze środków PROW na lata 2014-2020, w ramach naboru ogłoszonego przez LGD ,,Między Dalinem i Gościbią” Szkółka Piłkarska zakupiła: laptopa, projektor, grilla gazowego, nagłośnienie, urządzenie typu dmuchany zamek oraz trampolinę. Nowe wyposażenie będzie służyło stowarzyszeniu, a tym samym naszym dzieciom i młodzieży w aktywnym spędzaniu czasu wolnego oraz organizacji wydarzeń sportowych i rekreacyjnych.
To już piąte stowarzyszenie z terenu naszej Gminy, które w tym roku zrealizowało projekt grantowy ze środków LGD. Przed nami realizacja projektów związanych z tworzeniem miejsc rekreacyjnych i przystanku turystycznego oraz wydawnictw promocyjnych.