Dzień Otwarty MORD w Krakowie – „Oswajamy egzaminy” Drukuj Email
wtorek, 11 czerwca 2019 09:21, odsłon: 152

Dzień Otwarty MORD w Krakowie  – „Oswajamy egzaminy”
15 czerwca 2019 roku, ul. Nowohucka 33a,
początek o godzinie 9.30.

Przewodniczący  Małopolskiej WRBRD Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka  i Dyrektor MORD w Krakowie  Marek Dworak
zapraszają na Dzień Otwarty.
Impreza pod hasłem „Oswajamy Egzaminy” ma na celu przybliżenie zagadnień związanych
z egzaminowaniem  oraz  propagować bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Udział w przedsięwzięciu wezmą – oprócz pracowników MORD w Krakowie - przedstawiciele Instytucji wchodzących w skład Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie, Strażacy i Druhowie ze Straży Pożarnych, Centrum Inicjatyw BRD,  Zespół Ratownictwa Medycznego OSP w Białym Kościele, Żandarmeria Wojskowa,  Radio Kraków i TVP3 Regionalna.

Egzaminatorzy MORD w Krakowie odpowiedzą na pytania związane z egzaminowaniem.
Udostępnimy możliwość przystąpienia do próbnego egzaminu teoretycznego na kat. B oraz  zorganizujemy pokaz egzaminu praktycznego na placu manewrowym.
O godzinie 10.30, 12.00 i 13.30 dla zainteresowanych spotkania konsultacyjne z ekspertami w zakresie egzaminowania i przepisów ruchu drogowego.
Dla najmłodszych uczestników przewidziane są zajęcia z zestawem edukacyjnym  „Autochodzik”,  a dla trochę starszych pokaz egzaminu na kartę rowerową, z możliwością skorzystania z próbnych jazd na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.
Przewidujemy przeprowadzenie minikonkursów i rozdanie drobnych upominków uczestnikom.
Inspektorzy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego spotkają się z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami z przekazem o bezpiecznych przewozach wakacyjnych.
Dla chętnych kierowców samochodów osobowych udostępnimy nieodpłatnie – obsługiwaną przez Inspektorów WITD w Katowicach – Mobilną Stację Diagnostyczną.
Dla wszystkich uczestników przygotowujemy atrakcje zorganizowane przez Straż Pożarną,  Żandarmerię Wojskową i Służby Ratownicze OSP.
Organizujemy pokaz zabytkowych samochodów.
Przebieg Imprezy będzie transmitowany na żywo przez Radio Kraków w programie „Radiostrada” i  nagrywany przez TVP3.

plakat mord strona