Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

 

czyste powietrze logo

Wybory do Izby Rolniczej

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)„SENIOR NA DRODZE - PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE” Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2019 11:20, odsłon: 128

plakat senior na drodzeSzanowni Seniorzy z Powiatu Myślenickiego,

we wtorek 16 lipca 2019 r. od godz. 9.00 do 11.00 zapraszamy Państwa do Starostwa Powiatowego w Myślenicach (ul. M. Reja 13) na myślenicką odsłonę ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Spotkanie z Seniorami w myślenickim Starostwie obejmuje część wykładową (na Sali obrad Starostwa) + serwis rowerowy (namiot serwisowy na parkingu z tyłu budynku Starostwa). Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski.

 

Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach. Partnerem strategicznym akcji jest Policja.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.                                                            

Lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drogach w powiecie myślenickim oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Seniorzy, którzy przyjadą spotkanie w myślenickim Starostwie na rowerach, będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Serdecznie zapraszamy Seniorów z terenu powiatu myślenickiego na spotkanie edukacyjne „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”. Państwa udział przełoży się na podniesienie bezpieczeństwa Seniorów w naszym Powiecie!

Wszystkie szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie https://seniornadrodze.pl

Oprac.: Starostwo Powiatowe w Myślenicach – Wydział Promocji, Strategii i Funduszy Europejskich

 

plakat senior na drodze