Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Bezpłatne szczepienia przeciwko sepsie!!! Drukuj Email
środa, 24 lipca 2019 08:05, odsłon: 497

szczepienie sepsaPowiat Myślenicki od 2008 r. kontynuuje nieprzerwanie Program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom typu C, wywołującym sepsę. Szczepienia te nie są objęte refundacją, ale od 2005 r. wpisano je jako zalecane w Programie Szczepień Ochronnych. Sepsa jest szczególnie niebezpieczną chorobą wśród dzieci, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań, a nawet do śmierci. Szczepienia współfinansowane są przez Gminy: Dobczyce, Wiśniowa, Tokarnia, Lubień, Pcim.

W związku z prowadzonym programem, zainteresowani rodzice z terenu  Powiatu Myślenickiego mogą skorzystać z oferty i bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko. Warunkiem jest zakwalifikowanie do szczepienia po wykonaniu badania przez lekarza rodzinnego oraz wyrażenie zgody przez rodzica/opiekuna prawnego na wykonanie szczepienia. Do udziału w programie zapraszamy dzieci w wieku od 1-18 r.ż.

 

Przychodnie POZ biorące udział w programie szczepień na terenie Gminy Sułkowice: 

1. Przychodnia Medycyny Rodzinnej, ul. Szkolna 9, 32-440 Sułkowice, tel. 12 273 21 73

2. NZOZ VITAMED, ul. Szkolna 9, 32-440 Sułkowice, tel. 12 273 20 70

 

szczepienie sepsa