Tour de Pologne przejedzie przez Sułkowice! Drukuj Email
poniedziałek, 29 lipca 2019 15:52, odsłon: 383

tdp 2019 Podczas tegorocznej 76. edycji Tour de Pologne największy wyścig kolarski w Polsce dwa razy zawita do Gminy Sułkowice. Już 3 sierpnia po raz pierwszy będziemy mieli okazję dopingować najlepszych kolarzy. W I etapie wyścigu kolarze będą mieli do pokonania krótki, szybki i dynamiczny etap o długości 136 kilometrów (Kraków – Kraków). Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – Lanckorona, Witanowice oraz Kaszów. Kolarze powalczą także na trzech Lotnych Premiach LOTTO – Myślenice, Czernichów, Kraków. Przejazd przez Gminę Sułkowice zaplanowany jest na godzinę 16:13 – 16:23 (Rudnik – Sułkowice ul. Sportowa, Rynek, ul. Tysiąclecia).

Po raz drugi w Gminie Sułkowice na trasie piątego etapu wyścigu kolarze pojawią się w dniu 7 sierpnia 2019. Trasa prowadzi z Kopalni Soli Wieliczka do Bielsko-Białej. Przejazd kolarzy od strony Myślenic przez Rudnik, Sułkowice i Harbutowice planowany jest w godzinach 13:22 – 13:42 (Rudnik – Sułkowice ul. Sportowa, Rynek, ul. 11 Listopada, ul. Partyzantów, Harbutowice).

W trakcie przejazdu peletonu należy liczyć się z chwilowymi utrudnieniami drogowymi. Kibiców prosimy o odpowiedzialny doping oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych, tak, aby przejazd kolarzy przebiegał w sposób bezpieczny – zarówno dla uczestników wyścigu, jak i oglądających kolarskie zmagania.

Więcej informacji odnośnie przebiegu wyścigu można uzyskać na oficjalnej stronie Tour de Polonge pod adresem http://www.tourdepologne.pl

Tour de Pologne UCI World Tour 3 - 9.08.2019

I etap: 3.08 Kraków – Kraków przez Myślenice / 136 km