Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Liderzy Szlachetnej Paczki pilnie poszukiwani Drukuj Email
czwartek, 05 września 2019 10:53, odsłon: 838

szlachetna paczka 1

Liderzy Szlachetnej Paczki pilnie poszukiwani w Małopolsce!

Ruszyła rekrutacja Liderów do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. To właśnie od nich zależy ile potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. Wyślij zgłoszenie, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki w swoim mieście i zmieniaj świat na lepsze.

SZLACHETNA PACZKA to jeden z najbardziej znanych programów pomocowych w Polsce. Co roku  dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w prawdziwej biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Paczki – pomaga dzieciom z problemami przezwyciężyć szkolne trudności i uwierzyć w siebie. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są Liderzy, którzy poprowadzą SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI w swojej lokalnej społeczności.


Kim jest Lider? 

- Zadaniem lidera jest całoroczne zarządzanie projektem w miejscu zamieszkania. Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc - tłumaczą organizatorzy. - Poszukiwanych jest wielu liderów, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin.


Co zyskuje Lider? 

– To jest w ogóle coś niesamowitego w tym projekcie, że tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał, że wolontariat może tyle dać. Uczymy się bardzo wiele o samych sobie, w czym pomagają spotkania z rodzinami i w rejonie, kiedy razem pracujemy. Poznajemy innych wolontariuszy i dzięki temu dowiadujemy się wielu rzeczy o sobie. Uczymy się rozmawiać z innym człowiekiem, jak mu pomóc i gdzie znajdować płaszczyznę do pomocy. Jak to zrobić mądrze i dobrze. Nauczyłam się również rzeczy bardzo prostych i przydatnych w normalnym życiu, jak zarządzanie swoim czasem i kalendarzem. To dotyczy też interakcji międzyludzkich, kwestii związanych z zarządzaniem ludźmi w rejonie, podziałem zadań.- mówi Magda, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Liderzy PACZKI i AKADEMII stają się prawdziwymi Project Managerami – z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności. Nowi Liderzy są poszukiwani szczególnie w Twojej miejscowości.


Szukamy ludzi, którzy chcą:

➢ pomagać,

➢ być potrzebni,

➢ zrobić coś, co ma znaczenie,

➢ podzielić się swoimi zasobami,

➢ mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi.

Jak się zgłosić? 

  1. Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  2. Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem
  3. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  4. Przyjdź na spotkanie wdrożeniowe
  5. Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać

 

#DziękiTobie zmienią się historie ludzi w potrzebie!

 

szlachetna paczka 3