502 174 zł na rozwój edukacji przedszkolnej dla naszej Gminy Drukuj Email
piątek, 11 października 2019 08:20, odsłon: 636

dofinans przedszkola mKolejny sukces i dobre wieści tym razem dla najmłodszych mieszkańców Sułkowic.

Gmina Sułkowice otrzymała dofinansowanie w wysokości 502 174 zł na rozwój edukacji przedszkolnej.

Dzięki 85% dofinansowaniu w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Sułkowicach powstanie dodatkowy oddział dla 25 dzieci.

Projekt o wartości 590 793,70 zł zostanie zrealizowany w latach 2020-2021.

Cieszy również fakt, że nasz wniosek uzyskał wysoką ocenę - 2 miejsce dla Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego i 9 w Małopolsce.

Dzięki temu projektowi PS nr 2 zyska nowe wyposażenie: meble, sprzęty kuchenne i elementy placu zabaw. Wyremontowana zostanie część obiektu, rozszerzona oferta zajęć dla dzieci, a kadra nauczycielska zyska możliwość szkolenia i dokształcania.

Cieszymy się że nasze dzieci będą miały lepsze warunki do zabawy, nauki i rozwoju.