Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Sułkowicach Drukuj Email
środa, 16 października 2019 10:03, odsłon: 1205

naukowiej m

 

24 i 25 października w Sułkowicach odbędą się popularnonaukowe pokazy dla dzieci, młodzieży i mieszkańców Gminy Sułkowice organizowane przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

 

Naukowiej to Mobilny Projekt Edukacyjny, podczas którego animatorzy będą uczyć, pobudzać wyobraźnię i pomagać zrozumieć zjawiska fizyczne chemiczne i biologiczne.

Łoże fakira, lokomotywa, działo dymne, chemiczna gaśnica i zapalniczka - to tylko niektóre z doświadczeń, które będzie można zobaczyć.

 


Zajęcia edukacyjne odbędą się:
•    24 października - dla klas II i III ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Sułkowice w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach;
•    25 października – dla klas IV, V i VI ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Sułkowice w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach.

Ponadto 24 października o godz. 17:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach, ul. Sportowa 51 odbędzie się pokaz dla wszystkich zainteresowanych osób indywidualnych.

Serdecznie zapraszamy!
Udział dla wszystkich uczestników jest bezpłatny."Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest Instytucją Kultury Województwa Małopolskiego.  Budynek Centrum powstanie w Czyżynach, przy al. Bora – Komorowskiego, a jego otwarcie planowane jest na połowę 2022 roku. Sercem obiektu będzie wystawa stała o człowieku, podzielona na pięć sekcji tematycznych oraz przestrzeń wystaw czasowych. Obok znajdzie się sześć laboratoriów, w których odnajdą się pasjonaci chemii, fizyki, komputerów, majsterkowania, botaniki, a także miłośnicy pieczenia i gotowania. Całość dopełni strefa obsługi zwiedzających, kawiarnia, restauracja, szklarnia połączona z laboratoriami oraz parking podziemny. Do głównej tematyki centrum, a więc człowieka w sieci relacji i powiązań, nawiązywać będą detale. Również struktura ogólnodostępnego ogrodu na dachu, będzie pełniła rolę plenerowego eksponatu.

Do czasu otwarcia budynku Centrum w 2022 roku odwiedzamy gminy  Małopolski z Mobilnym Projektem Edukacyjnym Naukowiej przybliżającym mieszkańcom Małopolski zagadnienia dotyczące powietrza. Aktualny harmonogram wizyt można śledzić na stronie www.naukowiej.pl. "

 

 


naukowiej 2