Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Mała Książka - Wielki Człowiek Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 12:28, odsłon: 1339

ksiazki mMała Książka - Wielki Człowiek

W związku z zainaugurowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kampanią „Mała Książka – Wielki Człowiek” Instytut Książki przygotował dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych województwa małopolskiego Wyprawkę Czytelniczą.

 

 

Gmina Sułkowice przystąpiła do projektu, dzięki czemu Wyprawki Czytelnicze zostały już wręczone przez Pana Burmistrza uczniom klas pierwszych w Biertowicach, Harbutowicach i Sułkowicach.
Pierwszoklasiści otrzymali „Pierwsze czytanki dla…” – wybór utworów polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.


Akcja społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania oraz o roli książek w zrównoważonym rozwoju dziecka.
W Wyprawce znajduje się również przygotowana dla rodziców broszura informacyjna, przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 

 

 Fot. M. Ziembla