Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Remonty w OSP Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 14:36, odsłon: 1090

wieza krzywaczka mDotacje na remonty w remizach OSP
W remizach w Krzywaczce, Biertowicach i Harbutowicach wykonywane są prace budowlane i remontowe.

W remizie OSP w Krzywaczce w ramach programu Małopolskie Remizy 2019 realizowana jest inwestycja modernizacji placu apelowo – ćwiczebnego. Na to zadanie z Województwa Małopolskiego pozyskano połowę środków tj. 28 000 zł. Na placu przylegającego do remizy zostanie wykonana nawierzchnia z kostki brukowej o pow. 500 m².
Realizowany jest także remont wieży alarmowej. Zostanie on sfinansowany ze środków przekazanych przez Radę Sołectwa Krzywaczka. Zakres prac obejmuje zabezpieczenie i wzmocnienie konstrukcji wieży, wykonanie elewacji, montaż stolarki okiennej oraz wymianę pokrycia dachowego. Środki na remont i adaptację pomieszczenia socjalnego oraz malowanie garażu pozyskano przy pomocy Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach z MSWiA oraz programu 5000+. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje: wykonanie wewnętrznej instalacji wod-kan, wykonanie instalacji elektrycznej i oświetleniowej, wykonanie ścianek działowych, ułożenie płytek podłogowych i ściennych, gipsowanie, malowanie, montaż drzwi, montaż wc, umywalki i prysznica wraz z kabiną.
Całkowity koszt robót to ok. 130 000,00 zł. (Gmina Sułkowice, MSWiA oraz Województwo Małopolskie).


W remizie OSP w Biertowicach zostało wyremontowane pomieszczenie socjalne wraz z toaletą oraz wykonano przejście do garażu bojowego. Ułożono także płytki i pomalowano Izbę Tradycji znajdującą się w jednostce. Wykonano remont instalacji elektrycznej. Koszt robót to ok. 50 000,00 zł (80% to środki własne jednostki, natomiast pozostałe to środki Gminy Sułkowice oraz MSWiA).


W garażu bojowym OSP w Harbutowicach trwają prace związane z obniżeniem posadzki oraz wjazdu do garażu. Prace polegają na skuciu dotychczasowej wylewki, wylaniu nowej, wykonaniu podbudowy i zbrojenia. Położony zostanie tynk mozaikowy oraz pomalowany garaż. Remont garażu jest konieczny, ponieważ już pod koniec października jednostka otrzyma nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.
Wszystkie prace druhowie wykonują i finansują sami. Koszt ok. 10 000,00 zł.

 


Tekst i fot.: Jakub Światłoń