Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Jarmark "Sułkowicka Jesień"
poniedziałek, 19 października 2009 16:41, odsłon: 526
Swoje wyroby i plony prezentowało w tym roku ponad 30 wystawców. Zgodnie z założeniami imprezy Jarmark ?Sułkowicka Jesień? przybiera postać wystawy gminnej, podczas której nie tylko można na własne oczy zobaczyć, czym mogą się pochwalić nasi mieszkańcy, gospodarze i rzemieślnicy oraz artyści, ale również jest okazją do spędzenia sympatycznego popołudnia w gronie rodziny i sąsiadów.Gospodynie z kół wiejskich i ze stowarzyszenia w Sułkowicach królowały niepodzielnie po lewej stronie placu targowego Zielona Podkowa. Fotografie ich uginających się od smakołyków, gustownie ozdobionych tradycyjnymi dekoracjami stołów można podziwiać na załączonych zdjęciach. Zdecydowanie ten jarmark był ich benefisem, ale też nic dziwnego, skoro w ciągu jednego roku, wzorem Stowarzyszenia
Gospodyń w Sułkowicach,  powstały cztery nowe koła w czterech sołectwach naszej gminy. Mamy już KGW w każdej wsi. Prześcigają się one pomysłowością i rozmachem, a zyskuje na tym cała nasza gmina. Nawiasem mówiąc, ponoć już tylko krok dzieli nas od zarejestrowania produktu regionalnego ? sułkowickiej chrzanówki. Powiada się też, że ? głównie dzięki nim ? w przyszłym roku uda się zorganizować dożynki gminne z prawdziwego zdarzenia. Już w tym roku mieliśmy trzy wieńce: harbutowski na tradycyjne partnerskie dożynki  z Harbutowicami skoczowskimi, z Sułkowic na dożynki powiatowe, a gospodynie z Krzywaczki swój wieniec wręczyły gospodarzowi gminy właśnie podczas jarmarku.
Po prawej stronie placu piekarnia GS zatroszczyła się, by do smakołyków nie zabrakło chleba naszego powszedniego, pokazując przy okazji, jak wiele odmian pieczywa potrafią na tradycyjnych recepturach wypiekać geesowscy mistrzowie. Były też owoce z Raciechowic i bogato reprezentowane pasieki, m.in. miody oraz produkty pszczele z Krzywaczki i Stróży.
Godnie zaprezentowali się nasi rzemieślnicy i kowale zrzeszeni w Sułkowickiej Izbie Gospodarczej oraz indywidualni. Prawdziwy popis przygotowali artyści tworzący na terenie gminy ? od obrazów i rzeźb, po kunsztowne koronki, cuda rękodzieła i elementy wystroju ogrodów.
Osobne stoiska przygotowali handlowcy z małą gastronomią. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Harbutowic i Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach prezentowały prace podopiecznych. Był nawet punkt bezpłatnego pomiaru poziomu cukru we krwi oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.
Wystawcom i uczestnikom Jarmarku czas umilał Zespół Pieśni i Tańca ?Elegia?, Orkiestra Dęta z Krzywaczki, a na zakończenie imprezy bawiono się przy akompaniamencie zespołu GIEPEN.